info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Antalya Kanal Görüntüleme

Antalya Kanal Görüntüleme

Her çapta boruda kanal görüntüsü alabilen son teknoloji ürünü Antalya Kanal Görüntüleme Kanalizasyon Görüntüleme Araçlarımızla hizmet veriyoruz. Alınan görüntüler DVD ortamında hazırlanmakta ve gelişmiş lisanslı programlarımızla fotoğraflı görüntüleme raporu hazırlanarak müşterilerimize sunulmaktadır.

Antalya Kanal Görüntüleme tıkanıklıkların yerinin tespit edilmesi ve tıkanmaların açılmasının en pratik yoludur. Ayrıca kazı gerektirmediği için daha az maliyetlidir.

Antalya Kanal Görüntüleme Sistemleri 

Kanalizasyon görüntüleme sistemleri tekerlekli traktör sistemleri ve ittirmeli tip olarak iki ye ayrılır. Tekerlekli traktör sistemleri genellikle araç içerisine monte edilerek kullanılır. İttirmeli tipler ise portatiftir, elle taşınabilir.

Antalya Kanal Görüntüleme işlemi ile sadece kanalizasyonun nereden ve neden tıkandığı anlaşılır. Bu tıkanmaların açılması için farklı robotlar kullanılır. Ayrıca tıkanmaların yanında çatlaklar ve kırıklar tespit edilirse kanalizasyonun tamir edilmesi gerekir.

Kazısız tamir yöntemi olan kanal kaplama sistemi ile kanalizasyonlar kolaylıkla tamir edilir.

Kanal kaplama son yıllarda kullanılmaya başlanan tekniklerden biridir. Özel cam elyafların kaplama malzemesi olarak kullanıldığı sistemde öncelikle kameralı robotlar kullanılır.

Kameralı robotlar kanalizasyon borularına indirilerek borunun her yeri görüntülenir. En ufak çatlaklar bile bu yöntemle tespit edilebilir. Kanalın tüm problemleri tespit edildikten sonra özel tekniklerle kanalın için özel cam elyaf karışım ile kaplanır. Borunun içi yeni gibi olur. Bu şekilde su kaçırma veya tıkanma gibi problemler yaşanmaz. Kaplama yöntemi 50 yıla kadar sağlam kalabilir.

Kısaca kanalizasyon borularının içlerinin kaplanması olarak bilinen yöntemle kanal yeniden kullanılır hale getiriliyor. Bunun için boru hattında kırık ve çatlakların oluştuğu kısım, 360 derece özel kimyasallar ve cam elyaf malzeme kullanılarak içeriden onarılıyor. Antalya Kanal Görüntüleme robotları ile noktasal olarak tespit edilen kırık ve çatlaklar, yastık üzerine sarılan cam elyaf donatılı malzeme ile basınç altında kaplanıyor. Boruların yenilenmesi için yapılan bu çalışmalar sırasında hem trafik hem de çevrede yaşayan vatandaşlar çok daha az etkileniyor.

Kanal kaplama hizmetleri kanalizasyon borularında kırık veya çatlak olduğu zamanlarda gereklidir. Kanalizasyon borularından sızan pis sular toprağa karışır. Bu da çevrede yaşayan insanların sağlıklarını olumsuz yönde etkiler. Ayrıca kanalizasyon borularında oluşan küçük bir çatlak zamanla büyür ve ileride tamiratı mümkün olmayan sorunlara dönüşebilir.

Bu yüzden kanalizasyondaki sorunlar büyümeden kanal kaplama hizmetleri verilmelidir.