info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Kanal Görüntüleme

Kanal Görüntüleme

Şirketimiz; Kanal Görüntüleme işlerin de son teknoloji cihazlar ile hizmet sunmaktadır. Türkiyenin tüm bölgelerine hizmet veren kurumsal bir şirket olduğumuzu bilmenizi isteriz. Çalışma ruhsatı olan, kendi araçları ile hizmet veren büyük aile şirketiyiz. 

Kanal Görüntüleme Tekniği

Alt yapıda kullanılan boruların önemli görevleri yerine getirilmesinden binlerce kilometre yeraltı borusu sorumludur. Güvenilir şekilde çalışmak zorundadırlar. Borular görevini yerine getiremez olduklarında tıkanıklıklar meydana gelebilmekte sorunun büyüklüğüne göre aksamalar olabilmektedir. Bu durumlarda Kanal Görüntüleme işlemi yapılarak sorunun nereden ve nasıl olduğunun anlaşılması gerekir. Sürekli olarak ve bakım şimdiye kadar sadece boru çaplarının büyük olduğu durumlarda mümkün olmuştur. Göreceli olarak küçük kanalizasyonlar insanlar için yeterli alan sunmuyor ve zarar gördükleri zaman tek çözüm etkilenen boru bölümlerini açığa çıkarmaktı. Bu tarz sorunlar eskiden çok zor ve pahalı yöntemler ile giriliyordu. Bununla birlikte, elektronik ve hareket kontrol mühendisliği alanındaki yeni gelişmeler şimdi içten – küçük kanalizasyonlarda bakım yapılmasını ve denetlenmesini mümkün kılmaktadır. Kanalizasyon sektöründe Kanal Kaplama tüm aletlerin çok yüksek güvenilirlik ve performans standartlarını karşılaması gerektiğinden, bu gibi lağım ve kanal  robotlarındaki tahriklerin çok sağlam olması gerekir. Şirketimiz modern tipte kanal görüntüleme robotları kullanarak sorunları tespiti için mevcut alanı kırmadan tamir imkanı sunmamızı sağlar. 

Kanal Görüntüleme

Kanal Görüntüleme

Sorunların çözümü için kanalizasyon altyapısının bütünlüğünü sağlamak için daha az müdahaleci araçlar sağlayan Kanalizasyon Görüntüleme hizmetleri sunmaktadır. Bu robotlar  en zor alanlara bile erişime izin verecektir. Bu hizmetler, profesyonel şekilde alt yapıda oluşan sorunların tespiti için kırmadan, kazmadan tamir imkanı sağlamaktadır. 

Kanal Görüntüleme

Firmamız; Drenaj ve kanalizasyon şebekelerinin özellikleri farklı kentsel yerleşimlerde altyapının yaşı ve yapılan malzemelerin yaşı, yağış, sıcaklık ve nemdeki değişiklikler, boru tesisatının çapı ve erişilebilirliği  çok farklı olabilir ve aynı bölge içinde bile tünellerin yerleşimi ve hizalanması, seviyelerdeki farklılıklar, engellerin varlığı  her iş için özel olarak tasarlanan özel robotların kullanılmasını sağlar. Ancak koşulların değişken olduğu ortamlarda, bu tür özelleştirilmiş  robotlar sayesinde zaman olarak bize kazandırdığı fayda çok fazladır. Robotik araştırmaları, robotların yeni tasarımlara gerek duymadan çeşitli koşullara adapte edilmesine olanak sağlayacak yeni malzeme ve yapıların kullanımında ilerleme kaydetmektedir. 

Kazısız Boru Tamiri, kanalizasyon bakımı ve onarımı için gelişmiş robotlar kullanarak sorunların tespiti sağlıyoruz. Kanal Görüntüleme de kullandığımız robotların rolü çok fazladır, sorunu noktasal olarak tespit ememizi sağlıyor ve görüntü alıp soruna nasıl müdahale edeceğimizi bize iletiyor. Bu sayede hem zaman hem maddiyat anlamında müşterilerimiz için avantaj sunmuş oluyoruz. 

Kanal Görüntüleme Robotu Ne İş Yapar

En önemli  amacı, kanalizasyon için de bulanıklık görsel bir görüntü elde etmeyi sağlar. Manuel olarak tahmini iş yapma yerine nokta çözüm sunmayı hedefler.
Kanal görüntüleme için, çeşitli boy ve ebatlarda robotlarımız vardır. Her boru çapına uygun robotlarımız ile girilmesi zor ve imkansız bölgelere bu sayede girip görüntü alabiliyoruz. günlerce sorunu tespit etmek, tespit edilen yeri kazarak tamir etme günümüz için çok ilkel kalan bir yöntemdir. Kanal Görüntülem robotları sayesinde işlerimizi kolayca yapabiliyor ve sorunları çözebiliyoruz. 

Kanal Görüntüleme Firmaları ve Hizmetleri

Yer altında oluşan sorunların tespitini öncelikle robotlarımız ile tespit ediyoruz sonrasında kazı yapmadan hasar görmüş boruları Kanal Kaplama Tekniği ile yeni boru haline getiriyoruz. Bu işlemi hakkıyla ve uzun süre garanti vererek yapan çok fazla firma olmadığını söylemek isteriz. Çeşitli  bağlantıları kanalizasyon robotlarının frezeleme, taşlama, doldurma, kalıplama ve enjeksiyon işlemlerini gerçekleştirmesine izin verir. Kısa boru kurulumundan sonra yanlış yerleştirilmiş boru sorunlarını  engeller.

Kanal Görüntüleme Robotları; modele bağlı olarak uygun bir besleme kablosu ile kontrol edilir. Robotlar farklı şekillerde sürülür. Kameranın video sinyali, iş istasyonunda robottan monitöre iletilir. Bu sayede robot tarafından yapılan tüm hareketler monitörde gözlemlenip kontrol edilebilir.