info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Yenimahalle Kanal Görüntüleme

Başkent Ankara’nın ilçelerinden biri olan Yenimahalle gelişmiş bir ilçe olduğu için kalabalık bir nüfusa sahiptir. Kalabalık olması ve kışları don olaylarının yaşanması kanalizasyon borularının çabuk tıkanmasına ve yıpranmasına sebep olur. Yenimahalle Kanal Görüntüleme ile kanalizasyon sorunları kazısız olarak tespit edilebilir.

Yenimahalle Kanal Görüntüleme ve Kanal Kaplama Hizmeti

Yenimahalle Kanal Görüntüleme hizmeti ile kanalizasyon borularının ne gibi sorunları olduğu tespit edilir. Sorunlara göre kanal kaplama veya freze işlemi uygulanır.

Kanalizasyon borularının tıkanması pis kokulara ve pis suların taşmasına neden olacaktır. Kanalizasyon borularındaki pislikler, herhangi bir sızıntı durumunda çevreye ve insan sağlığına da çok ciddi zararlar verdiği gibi, kanalın taşması durumunda etrafa yayılacak kötü kokular çok rahatsız edicidir.

Yenimahalle Kanal Görüntüleme ve Ankara Kanalizasyon Kanal Kaplama için kaplama iki şekilde yapılır:

  1. Kanalizasyon İçin Komple Kaplama:

 Kanal borularının sisteminde bir rögardan diğer rögara kadar kanalın tamamının kaplanmasıdır.

Kaplama Malzemesi olarak Poliuretan kaplı çok katlı polyester keçe kullanılmaktadır. Isı ve basınca dayanıklı olan bu malzeme ekonomiktir, 50 yıla varan sağlamlık garantisi vardır.

Kullanılan malzeme basınç kazanı yardımıyla rögardan boru içerisine buhar jeneratöründen gelen yüksek basınçlı hava ile yerleştirilir.

2. Kanalizasyon Noktasal Kaplama:

İki rögar arasında noktasal hasarların olduğu yerlerde uygulanır. İki rögar arasında en fazla 3 adet yapılır. Bala Kanal Görüntüleme kullanılan malzeme Cam Elyaf Tekstildir.

Malzeme Packer adı verilen kanal içerisinde hareket eden tekerlekli bir balon üzerine reçine emdirilerek sarılır. Hava çubuklarıyla rögardan hasarlı olan yere itilir. Burada hava basıncıyla şişirilir, malzeme hasarlı yüzeye yapışır kür için beklenir. Kanalın sorunlu noktası sağlam bir şekilde tamir edilmiş olur.

Kanalizasyonda herhangi bir kazı yapmadan uygulanan bu işlem tüm dünyada uygulanan en yaygın yöntemlerden biri durumuna gelmiştir. Kimse kazılan yollardan hoşnut olmaz. Bu yöntemle hem kısa sürede kanalizasyon kullanıma başlanabilir hem de kazı olmadığı için çevre en az şekilde rahatsız olacaktır.

Kazısız rehabilitasyon uygulamaları ile sadece alt yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve sorunsuz uygulanması olmaz. Çamlıdere Kanal Görüntüleme Aynı zamanda diğer klasik uygulamalarda meydana gelecek bir çok doğrudan ve dolaylı maliyeleri de indirgemiş veya ortadan kaldırmış oluyoruz.