info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Uşak Kanal Görüntüleme

Uşak, İç Anadolu ve Ege Bölgesi arasında bir geçiş bölümünü teşkil eden İç Batı Anadolu eşiği üzerinde yer alan Uşak ilinin merkez şehridir. Uşak gelişen yapısı ve yeni mimarileşmesi yani yeni yapıların çoğalması nedeniyle kanalizasyonla ilgili sorunlar yaşayabilmektedir. Uşak Kanal Görüntüleme ve Kaplama hizmeti ile borulardaki hasarların tespiti kolaylıkla yapılabilir.

Uşak Kanal Görüntüleme özel kamera sistemine sahip robotlarla yapılır. Çekilen görüntüler HD kalitesindedir. Bu sayede kanal borularındaki en ufak çatlak, kırık veya tıkanmalar bile görüntülerden belli olabilir. Tıkanmalara genelde ağaç kökleri ve sık sık da kanalizasyona kaçan kıyafetler sebep olabilmektedir. Bunun sonucunda kanalizasyon borularında tıkanmalar meydana gelir ve Uşak Kanal Görüntüleme hizmeti ile bu tıkanmaların sebebi bulunabilir.

Kanal görüntüleme işlemi ile sadece kanalizasyonun nereden ve neden tıkandığı anlaşılır. Bu tıkanmaların açılması için farklı robotlar kullanılır. Ayrıca tıkanmaların yanında çatlaklar ve kırıklar tespit edilirse kanalizasyonun tamir edilmesi gerekir.

Kazısız tamir yöntemi olan kanal kaplama sistemi ile kanalizasyonlar kolaylıkla tamir edilir.

Kanal kaplama son yıllarda kullanılmaya başlanan tekniklerden biridir. Özel cam elyafların kaplama malzemesi olarak kullanıldığı sistemde öncelikle kameralı robotlar kullanılır.

Kanalizasyon borularında meydana gelen tıkanmaları açmak için freze denilen kazısız bir teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknoloji ile basınçlı su ve kimyasallarla tıkanmalar kolaylıkla açılabilir. Boruları açmak için kullanılan yöntemlerden birisi yüksek basınçlı su jetidir. Bu yöntemle molozlar, ağaç kökleri gibi tıkanmaya sebep olan faktörler boru sistemilerinden temizlenir.

Tıkanan borular sizin için sorun olmaya başladıysa, sorun artmadan önce Uşak Kanal Görüntüleme ile temasa geçin. Hizmetlerimiz günde 24 saat hizmetinizdedir.

Kanal kaplama ve freze yöntemini kullanmanızın en büyük avantajı kazı gerektirmeden yapılabilmesidir. Boruların değişmesine gerek kalmadan tamir edilmesi size maddi olarak büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca kazı yapılmadığı için çevre de bundan etkilenmeyecektir.

Çevreyi rahatsız etmeden, çevre dostu olarak uygulanan bu yöntemler ile artık kanalizasyon arızaları sorun olmaktan çıkmış durumdadır. Öncelikle kanalizasyon borusu temizlenir ve robot kameralar ile görüntüleme çalışmaları yapılır. Kanalizasyon borularının durumuna göre komple ya da nokta kaplama işlemi yapılır.