info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Tunceli Kanal Görüntüleme

Tunceli’nin sert hava koşulları nedeniyle kanalizasyonda bulunan sular sık sık donar. Donma sebebiyle kanalizasyon boruları zarar görür ve Tunceli Kanal Görüntüleme hizmetlerine ihtiyaç duyulur.

Kanal görüntüleme hizmetleri ile kanalizasyon borularındaki hasarlar tespit edilerek sorunun kaynağı ve nedeni tam olarak bulunur. Tunceli Kanal Görüntüleme tıkanıklığın ya da hasarın yerini bulmaya yarar.

Kanalizasyon ağaç kökleri, yapım aşamasındaki kalıntı veya hatalar kanalizasyonda tıkanmalara sebep olur. Bu tıkanmalar yüzünden sular kötü koku yapar veya kanalda taşma meydana gelir. Tunceli Kanal Görüntüleme burada devreye girer ve kanalizasyondaki sorunu özel kameralı robotlar ile tespit  eder.

Alt yapı sistemlerinin hepsinin ortak amacı ve teşkil sebebi sorunsuz ve sağlıklı yaşam hedeflemek, insan odaklı bir çevrenin oluşmasını sağlamak ve yaşam kalitesi artırmaktır.

Fakat tüm canlıların bir ömrü olduğu gibi bu sistemlerinden tıpkı yaşayan bir canlı gibi ömrü vardır. Bu ömür dolduğunda alt yapı sistemlerinde oluşan deformasyonlar sistemin fonksiyonunu yerine getiremediği için sorunlar yaratır. Bu sorunlar öngörülemeyen maliyetlere ve insan ile çevre sağlığına zarar verir.

Kanallardaki pislik, herhangi bir sızıntı durumunda çevreye ve insan sağlığına da çok ciddi zararlar verdiği gibi, kanalın taşması durumunda etrafa yayılacak kötü kokular çok rahatsız edicidir.

Tunceli Kanal Görüntüleme ve Tunceli Kanalizasyon Kanal Kaplama için kaplama iki şekilde yapılır:

  1. Noktasal kanal kaplama
  2. Komple kanal kaplama

Kanalizasyon sisteminde bir rögardan diğer rögara kadar kanalın tamamının kaplanmasına komple kanal kaplama denir. Eğer kanalizasyon borusunun bazı yerlerinde hasar varsa noktasal kaplama yapılır. İkisi de kısa sürede kazısız olarak yapılacak işlemlerdir.

Kazısız rehabilitasyon uygulamaları ile sadece alt yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve sorunsuz uygulanması olmaz. Tunceli Kanal Görüntüleme Aynı zamanda diğer klasik uygulamalarda meydana gelecek bir çok doğrudan ve dolaylı maliyeleri de indirgemiş veya ortadan kaldırmış oluyoruz.

Bu yöntemle herhangi bir kazı yapmadan, sağlıklı ve sorunsuz alt yapıların kısa sürede oluşturulması ve bu uygulamalar esnasında çevre kriterlerinin göz önünde bulundurulması Tunceli Kanal Görüntüleme Kanal Kaplama uygulamalarının önemini oldukça artırmaktadır. Bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.