info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Trabzon Kanal Görüntüleme

Trabzon Kanal Görüntüleme işlerinde kurumsal firma tercih etmek oldukça faydanıza olacaktır. Trabzon ağaçlık bir bölge olduğu için ağaç kökleri ve bol yağışlar kanalizasyon borularının zarar görmesine neden olabiliyor. Trabzon Kanal Görüntüleme hizmetleri ile kanalizasyonları nelerin tıkadığını veya hasarı kolayca tespit edebiliriz.

Kanal görüntüleme hizmeti adından da anlaşılacağı gibi kanalizasyondaki sorunların tespitinde kullanılan bir çeşit yöntemdir. Eskiden kanal borularını kazarak veya duman yöntemiyle tıkanmaları veya çatlamaları tespit ederlerdi ancak bu yanlış sonuçların alınmasına sebep olabilmekte ve sorunun çözülmesinin uzamasına neden olabilmektedir.

Trabzon Kanal Görüntüleme yöntemi ile özel robotlar kamera sistemleri ile kanalizasyona indirilirler. Bu yöntemle kanalizasyonun 360 derece görüntüsü net şekilde alınır. En ufak çatlak, tıkanma kolayca tespit edilir. Bu sayede hem sorunun tam olarak yeri hem de tam olarak nedeni tespit edilebilir.

Kanalizasyonda tıkanma sorunu varsa freze denilen bir yöntem uygulanır. Freze yöntemi için kesinlikle kazmaya gerek yoktur. Tıkanmaya sebep olan soruna göre özel kimyasallar ve basınçlı su kullanılarak tıkanma problemi çözülür. Kanal görüntüleri ile tespit edilen ve kanal arızasına sebep olabilecek istenmeyen cisimlerin ya da materyallerin özel robotlar ile frezelenmesi gerekiyor. Akışa engel oldukları için kanalda tıkanmalara neden olan parçalar, yanlış bağlantılar, betonlaşmalar, boru ek yerlerinden giren ağaç ve bitki kökleri, boru yırtıkları, contalar, manşonlar, boru çapındaki olumsuzluklar, freze robotları sayesinde giderilerek hidrolik akış tekrar sağlanır.

Eğer kanalizasyon hatlarında bir tıkanma değil de bir çatlak veya kırık varsa kanal kaplama veya kazısız kanal tamiri denilen yöntem uygulanır.

Kanal kaplama işlemi iki türlüdür. Komple kanal kaplama ve nokta kanal kaplama olarak ikiye ayrılır.

Trabzon Kanal Görüntüleme ile komple kanal kaplama sorunun büyük olduğu durumlarda kullanılır. Kanalizasyon borusunun tamamı özel cam elyaf madde ile kaplanır.

Nokta kanal kaplama yöntemi ise kanalizasyon borusunun belirli yerlerinde olan çatlaklar veya deliklerin onarılmasında kullanılır. Sadece sorunlu bölgelerin kaplanmasına nokta veya noktasal kanal kaplama denir.

Kanal görüntüleme robotları ile noktasal olarak tespit edilen kırık ve çatlaklar, yastık üzerine sarılan cam elyaf donatılı malzeme ile basınç altında kaplanıyor. Trabzon Kanal Görüntüleme ile boruların yenilenmesi için yapılan bu çalışmalar sırasında hem trafik hem de çevrede yaşayan vatandaşlar çok daha az etkileniyor.