info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Şırnak Kanal Görüntüleme

Hava olayları kanalizasyonların hasar görmesine sebep olabilir. Fazla yağışlar, donma olayları kanalizasyonlara zarar vermektedir. Şırnak Kanal Görüntüleme hizmetleriyle kanalizasyon borularının sorunları tespit edilebilmektedir.

Borular aşırı yağışların dalları ve yaprakları sürüklemesiyle tıkanabilir. Boruları açmak için kullanılan yöntemlerden birisi yüksek basınçlı su jetidir. Şırnak Kanal Görüntüleme ile bu yöntem molozlar, ağaç kökleri gibi tıkanmaya sebep olan faktörler boru sistemilerinden temizlenir.

Alt yapı sistemlerinin hepsinin ortak amacı ve teşkil sebebi sorunsuz ve sağlıklı yaşam hedeflemek, insan odaklı bir çevrenin oluşmasını sağlamak ve yaşam kalitesi artırmaktır.

Fakat tüm canlıların bir ömrü olduğu gibi bu sistemlerinden tıpkı yaşayan bir canlı gibi ömrü vardır. Şırnak Kanal Görüntüleme için bu ömür dolduğunda alt yapı sistemlerinde oluşan deformasyonlar sistemin fonksiyonunu yerine getiremediği için sorunlar yaratır. Bu sorunlar öngörülemeyen maliyetlere ve insan ile çevre sağlığına zarar verir.

İki rögar arasında noktasal hasarların olduğu yerlerde uygulanır. İki rögar arasında en fazla 3 adet yapılır. Şırnak Kanal Görüntüleme kullanılan malzeme Cam Elyaf Tekstildir. Bu malzeme Packer adı verilen kanal içerisinde hareket eden tekerlekli bir balon üzerine reçine emdirilerek sarılır. Hava çubuklarıyla rögardan hasarlı olan yere itilir. Burada hava basıncıyla şişirilir, malzeme hasarlı yüzeye yapışır kür için beklenir. Kanalın sorunlu noktası sağlam bir şekilde tamir edilmiş olur.

Kanal görüntüleme ve altyapı hizmetleri ve Kanal Kaplama

Tahliye hatları
• Kanalizasyon hatları
• Kanalizasyon sistemleri
• Fırtına sistemleri
• Yığın hatları
• Havza hatları yakalamak
• Yağmur liderleri
• Pompa odası ve hatları
• Gres tankları ve hatları
• Drenler
• Ankara Kanal Görüntüleme

Kanalların kazıya gerek kalmadan tamir edilmesine kanal kaplama denir.

Bu işlem gelişen teknoloji sayesinde çok kolay bir hal almış, doğal yapılara, çevreye zarar vermemeden gerçekleştirilebilmesi mümkün hale gelmiştir. Çevre kirliliğine ve toplumun huzurunu bozmadan gerçekleştirilen bu yönteme kazısız teknoloji ile komple kaplama (rehabilitasyon) yöntemi adını veriyoruz.

Şırnak Kanal Görüntüleme Özel robot kameralarla görüntüsü alınmış olan kanalların, görüntülerinde tespit edilen kırık, çatlak, yıpranma vb. durumlarda kanallar özel tesislerde hazırlanan malzemelerle komple rehabilitasyonu yapılmaktadır. Bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.