info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Şereflikoçhisar Kanal Görüntüleme

Şereflihoçhisar Ankara’nın en nadide şehirlerinden biridir. İklimi sert olduğu için donma sorunu çok sık yaşanır ve bu yüzden kanalizasyon boruları sık sık hasar görebilir. Şereflikoçhisar Kanal Görüntüleme hizmeti ile kanalizasyon borularındaki hatalar, sorunlar hemen tespit edilebilir.

Şereflikoçhisar Kanal Görüntüleme Hizmeti

Kanal görüntüleme hizmeti ile kanalizasyonun tıkanıp tıkanmadığı veya çatlak olup olmadığı tespit edilir. Sorunun tespitine göre kazısız rehabilitasyon uygulamaları ile sadece alt yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve sorunsuz uygulanması olmaz. Şereflikoçhisar Kanal Görüntüleme Aynı zamanda diğer klasik uygulamalarda meydana gelecek bir çok doğrudan ve dolaylı maliyeleri de indirgemiş veya ortadan kaldırmış oluyoruz.

Bu yöntemle herhangi bir kazı yapmadan, sağlıklı ve sorunsuz alt yapıların kısa sürede oluşturulması ve bu uygulamalar esnasında çevre kriterlerinin göz önünde bulundurulması kanal kaplama uygulamalarının önemini oldukça artırmaktadır.

Şereflikoçhisar Kanal Kaplama

Kanal kaplama işlemi iki türlüdür. Komple kanal kaplama ve nokta kanal kaplama olarak ikiye ayrılır.

Komple kanal kaplama sorunun büyük olduğu durumlarda kullanılır. Kanalizasyon borusunun tamamı özel cam elyaf madde ile kaplanır.

Nokta kanal kaplama yöntemi ise kanalizasyon borusunun belirli yerlerinde olan çatlaklar veya deliklerin onarılmasında kullanılır. Sadece sorunlu bölgelerin kaplanmasına nokta veya noktasal kanal kaplama denir.

Görüntüleme ve akabinde de kazısız rehabilitasyon uygulamalarına ihtiyaç duyacaktır.

Alt yapı sistemlerinin hepsinin ortak amacı ve teşkil sebebi sorunsuz ve sağlıklı yaşam hedeflemek, insan odaklı bir çevrenin oluşmasını sağlamak ve yaşam kalitesi artırmaktır.

Fakat tüm canlıların bir ömrü olduğu gibi bu sistemlerinden tıpkı yaşayan bir canlı gibi ömrü vardır. Şereflikoçhisar Kanal Görüntüleme için bu ömür dolduğunda alt yapı sistemlerinde oluşan deformasyonlar sistemin fonksiyonunu yerine getiremediği için sorunlar yaratır. Bu sorunlar öngörülemeyen maliyetlere ve insan ile çevre sağlığına zarar verir.

Kanal kaplama ve freze işleminin yapılması için öncelikle kanal görüntüleme ile sorunun kesin olarak tespit edilmesi gerekir.

Tıkanma varsa freze, çatlak veya kırık varsa kanal kaplama işlemi kazısız olarak yapılabilir. Bu şekilde günler süren kazı işlemleri ve boruların değiştirilmesine gerek kalmaz.