info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Samsun Kanal Görüntüleme

Samsun Kanal görüntüleme özel kameralara sahip robotlarla gerçekleştirilir. Samsun Kanal Görüntüleme hizmetiyle kanalizasyon borularının içi görüntülenerek herhangi bir hasar olup olmadığı tespit edilebilir.

Özellikle ağaç kökleri, yeni yapılan borularda kalan inşaat atıkları kanalizasyon borularında tıkanaya sebep olabilir. Yeni yapılmış olan apartmanlarda ya da binalarda oldukça az görülen kanalizasyon tıkanıklığı problemi eski apartmanlarda sıklıkla meydana gelmektedir. Samsun Kanal Görüntüleme özellikle eski binalarda işe yaramaktadır.

Uzun süreli kullanım kanalizasyonda tıkanmalara yol açacaktır. Uzun süreli kullanımın yanı sıra yanlış kullanımda tıkanıklık yaratacaktır. Bina içerisinde kullanılan tuvaletlerden ya da lavabolardan atılan ve suda çözünemeyen bazı maddeler kanalizasyon tıkanıklığına yol açacaktır. Freze denizlen yöntemle kanalizasyon borularında herhangi bir kazı veya kırma yapmadan tıkanma sorunu çözülebilir.

Özellikle arıtma sistemi kullanan atık su hatlarında hatta zemin suyu, yağmur suyu, tuzlu su veya kimyasal girdiği durumlarda arıtma tesisinin yükü planlanandan çok daha üst seviyelere çıkar.

En önemlisi yağışlı dönemlerde yeraltı su seviyesinin arttığı veya deniz kenarındaki hatlarda su girişleri arıtma tesisinin daima yüksek performansta çalışmasına sebep olur.

Bunun sonucunda tesisin maliyetlerini dolayısı ile işleten idareyi çok zor durumlarla mücadele etmek durumunda bırakır. Bununla birlikte hatta ağaç köklerinin girişleri de hattın tıkanmasına ve kırılmalara, çökmeleri sebep olur.

Samsun Kanal Görüntüleme ve Kanal kaplama işlemi yapılmadan Samsun Kanal Görüntüleme ile tıkanmaların, kanalizasyon borularındaki çatlakların, hasarların yeri tespit edilir.

Tıkanma varsa kimyasallarla açılır. Tıkanma değil de çatlak veya hasar varsa kanalizasyon kanal kaplama yöntemi ile hasarlı yerler tamir edilir.

Kameralı robotlar kanalizasyon borularına indirilerek borunun her yeri görüntülenir. En ufak çatlaklar bile bu yöntemle tespit edilebilir. Kanalın tüm problemleri tespit edildikten sonra özel tekniklerle kanalın için özel cam elyaf karışım ile kaplanır. Borunun içi yeni gibi olur. Bu şekilde su kaçırma veya tıkanma gibi problemler yaşanmaz. Kaplama yöntemi 50 yıla kadar sağlam kalabilir.

Firmamız tüm ülkeye profesyonel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. 35 yılı aşkın deneyimle yeni teknolojileri birleştirerek sizlere en iyi çözümleri üretiyoruz.