info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Sakarya Kanal Görüntüleme

Hızlı kalkınması ve gelişmesiyle Türkiye’nin önemli şehirlerinden birisi olan Sakarya, doğal güzellikleri ve yöresel kültürünün zenginliğiyle de dikkat çekmektedir. Özellikle endüstrinin gelişmesiyle fabrika sayısı artan Sakarya’da Sakarya Kanal Görüntüleme hizmetlerine duyulan ihtiyaç da artmıştır.

Kanalizasyon borularından gelen kötü kokular bazen banyonuzda ve tuvaletinizde hissedilebilir. Bu kötü kokular bir tıkanmanın habercisi olabilir. Tıkanma sorunu artmadan önce bir firmayı ararsanız iş ciddiye binmeden basit yöntemlerle tıkanma açılır. Böylece hem hızlı hem de daha az ödeyerek tıkanma sorunu ilerlemeden kurtulabilirsiniz.

Beklediğiniz takdirde borular zarar görebilir, tıkanma sorunu ciddileşebilir. Sakarya Kanal Görüntüleme ile kimyasallara ve kırmaya gerek kalmadan tıkanıklıkları açabiliriz. Tıkanma varsa kanalizasyon boruları için kırmadan uygulanabilecek yöntemlerden en uygunu freze yöntemidir.

Freze yöntemi kırmaya, kazmaya gerek olmadan kolaylıkla uygulanabilir. Freze robotu kanalizasyon veya boru hatlarında oluşan tıkanıklık ve daralmalara neden olan malzemeleri dışarıdan herhangi bir müdehaleye gerek kalmaksızın temizler.

Bu yöntem dünyada artık kullanılan yaygın bir yöntemdir. Ekibimiz freze konusunda uzmanlaşmış ve tecrübelidir.

Kanalizasyon borularında Sakarya Kanal Görüntüleme ile bir çatlak veya hasar tespit edilirse bu defa kanal kaplama denilen bir yöntem uygulanmalıdır.  Kanalizasyon sisteminde bir rögardan diğer rögara kadar kanalın tamamının kaplanmasıdır.

Kaplama Malzemesi olarak LINER (Poliuretan kaplı çok katlı polyester keçe) kullanılmaktadır. Isı ve basınca dayanıklı olan bu malzeme ekonomiktir, 50 yıla varan sağlamlık garantisi vardır. Bu malzeme basınç kazanı yardımıyla rögardan boru içerisine buhar jeneratöründen gelen yüksek basınçlı hava ile yerleştirilir.

Kazısız rehabilitasyon uygulamaları ile sadece alt yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve sorunsuz uygulanması olmaz. Sakarya Kanal Görüntüleme Aynı zamanda diğer klasik uygulamalarda meydana gelecek bir çok doğrudan ve dolaylı maliyeleri de indirgemiş veya ortadan kaldırmış oluyoruz.

Bu yöntemle herhangi bir kazı yapmadan, sağlıklı ve sorunsuz alt yapıların kısa sürede oluşturulması ve bu uygulamalar esnasında çevre kriterlerinin göz önünde bulundurulması kanal kaplama uygulamalarının önemini oldukça artırmaktadır.

Kanal görüntüleme işlemi ile sadece kanalizasyonun nereden ve neden tıkandığı anlaşılır. Bu tıkanmaların açılması için farklı robotlar kullanılır. Ayrıca tıkanmaların yanında çatlaklar ve kırıklar tespit edilirse kanalizasyonun tamir edilmesi gerekir.