info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Pursaklar Kanal Görüntüleme

Pursaklar’da kanalizasyon borusu çok eskidiyse ve her yerinde yarıklar çatlaklar varsa boru için komple kaplama yapılması gerekir. Pursaklar Kanal Görüntüleme ile kanalizasyon borularının hasarları tespit edilir.

Pursaklar Kanal Görüntüleme Hizmeti

Kanal görüntüleme işleminden sonra tıkanma tespit edilirse kimyasallarla açılır. Tıkanma değil de çatlak veya hasar varsa kanalizasyon kanal kaplama yöntemi ile hasarlı yerler tamir edilir.

Öncelikle kanal görüntüleme işleminde olduğu gibi robotlar kanala indirilir. Kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucunun kanalın istenmeyen yerlerini kesmesi yada parçalaması şeklinde çalışır. Altındağ Kanal Görüntüleme Robotların üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile Freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı TV – INSPECTION sistemi gibi olup, kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.

Zor anlarda robot kamera (CCTV) kullanılarak boş boru ve kanallar, Sonar ve Lazer Kamera Sistemleri kullanılarak rusubat ve su dolu boru ve kanallar görüntülenebilmekte ve çeşitli tekniklerle boru kalınlığı, kanal çökmesi, çeper esnemesi, vb. bozulmalar üç boyutlu olarak tespit edilmektedir.

Kanalizasyon boruları uzun yıllar dayanabilir. Fakat tüm canlıların bir ömrü olduğu gibi bu sistemlerinden tıpkı yaşayan bir canlı gibi ömrü vardır. Bu ömür dolduğunda alt yapı sistemlerinde oluşan deformasyonlar sistemin fonksiyonunu yerine getiremediği için sorunlar yaratır. Bu sorunlar öngörülemeyen maliyetlere ve insan ile çevre sağlığına zarar verir.

Pursaklar Kanal Görüntüleme

                  Pursaklar Kanal Görüntüleme

Pursaklar Kanal Kaplama Hizmeti

Kanal görüntüleme hizmeti sizler için hem hızlı hem de uygun fiyatlıdır. Bu şekilde hiçbir sorun yaşamadan kanalın tıkanma sebebi, çatlak olup olmadığı tespit edilir.

Kanal sorunları için yan bacalarından suyu tahliye eden kanala bağlı baca üzerine kurulan iskeleden kanal içerisine kaplama malzemesi aktarılır. Aktarılan malzeme hava ile kurutularak kanala yapışması sağlanır. İşlem bittikten sonra freze aracı ile ev bağlantıları açılarak kanal kazıya gerek kalmaksızın rehabilite edilmiş olur.

Bala Kanal Görüntüleme ile Kanalizasyon içerisinde zamanla biriken teresubat (artık), çoğunluğu 30 cm çapında yapılmış olan şehir içi alt yapısında periyodik olarak temizlenmediği taktirde kanalın dolmasına ve dolayısıyla tıkanmasına yol açar.