info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Polatlı Kanal Görüntüleme

Polatlı Başkent Ankara’nın en gelişmiş ve kalabalık ilçelerinden biridir. Polatlı’da bu yüzden kanalizasyon sorunları daha sık yaşanabilir. Polatlı Kanal Görüntüleme ile kanalizasyonda meydana gelen sorun kısa sürede ve kesin olarak tespit edilir. Hemde kazmaya gerek kalmadan.

Polatlı Kanal Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Kanal görüntüleme günümüz teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilir. Kanal borularına kamera bağlı özel robotlar indirilir ve kanal borularının içi kolaylıkla görüntülenir.

Kanal görüntüleme işlemi ile sadece kanalizasyonun nereden ve neden tıkandığı anlaşılır. Bu tıkanmaların açılması için farklı robotlar kullanılır. Ayrıca tıkanmaların yanında çatlaklar ve kırıklar tespit edilirse kanalizasyonun tamir edilmesi gerekir.

Kazısız tamir yöntemi olan kanal kaplama sistemi ile kanalizasyonlar kolaylıkla tamir edilir.

Kanal kaplama son yıllarda kullanılmaya başlanan tekniklerden biridir. Özel cam elyafların kaplama malzemesi olarak kullanıldığı sistemde öncelikle kameralı robotlar kullanılır.

Polatlı Kanal Görüntüleme

             Polatlı Kanal Görüntüleme

Polatlı Kanal Kaplama Hizmeti

Kanal kaplama hizmeti kanalın içindeki çatlak ve hasarları kazmaya gerek kalmadan kaplama yöntemiyle tamir edilmesidir. Kazısız bir işlem olduğu için son yıllarda sıkça kullanılan bir yöntemdir.

  1. Kanal kaplama yapılacak olan kanal boruları öncelikle temizlenir.
  2. Temizlik yapıldıktan sonra kanal görüntüleme robotları kanal borularına indirilir ve 360 derece boruların her yeri görüntülenir.
  3. Kanal görüntüleme esnasına tespit edilen yanlış abone rabıt bağlantıları, ağaç kökü, sarkan contalar, betonlaşma vb. gibi engeller kanal freze robotu ile kesilerek hattın ön freze işlemi yapılır.
  4. Malzeme soğuk su yardımıyla iki baca arasına gönderilir. Diğer bacaya soğuk su yardımla gönderilen malzemenin 2 ucu tıpalanarak kapatılır.
  5. Malzemenin içi buharla ısıtılıp ve uygulamaya hazır hale getirilir. Isıtılan malzeme boru ve dirseklerinin tam çapını alır ve yüzeye sıkı sıkı yapışır.
  6. Pvc malzemeye soğuk hava verilip malzeme katılaşır ve son alacağı şekil halinde katılaşır.
  7. En sonda ise başlangıçta 2 baca arasında tespit edilen abone bağlantıları kanal freze robotu ile kesilerek kullanıma hazır halle girilir ve görüntüsü alınarak kontrol hetine izlettirip onay alınır.

Kazısız olarak yapılan tüm bu işlemler hem çok kısa sürede gerçekleştiriliyor hem de çevre bu durumdan kesinlikle rahatsız olmuyor. Kanal kaplama yöntemi su tesisat ve kanalizasyon boruları için de kullanılabilmektedir.