info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Ordu Kanal Görüntüleme

Ordu Kanal Görüntüleme dendiğinde çok fazla firma olmayacağını bilmenizi isteriz. Tecrübeli  firma için bizi arayabilirsiniz. Ordu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan en çok yağış alan illerimizden biridir. Ordu yağış almasının yanında bol ağaçlı bir şehir olduğu için ağaç kökleri kanalizasyon borularına zarar verebilmektedir. Ordu Kanal Görüntüleme bu yüzden sık sık gerekli olabilmekte.

Ordu Kanal Görüntüleme hizmetleri içinde son teknolojiye sahip robotların kanallara indirilmesiyle gerçekleşir.

Ordu ve diğer şehirlerimizde son 10 yıldır kazısız rehabilitasyon uygulamalara artan talep ve gerçekleştirdiğimiz uygulamalar ile sağlıklı ve sorunsuz alt yapıların teşkili yanında sağlıklı ve daha yaşanılabilir bir çevreyi de hedeflemiş bulunuyoruz.

Görüntüleme ve akabinde de kazısız rehabilitasyon uygulamalarına ihtiyaç duyacaktır.

Alt yapı sistemlerinin hepsinin ortak amacı ve teşkil sebebi sorunsuz ve sağlıklı yaşam hedeflemek, insan odaklı bir çevrenin oluşmasını sağlamak ve yaşam kalitesi artırmaktır.

Kanal görüntüleme çalışmalarıyla kanalizasyon borularında herhangi bir hasarın veya tıkanmanın olup olmadığı tespit edilebilir. Bu şekilde sorun kesin olarak tespit edilerek kazısız çözüm yöntemleri uygulanabilir. Kazısız çözüm yöntemleri ile hem çevreye zarar vermeden hem de hızlı şekilde işlemler halledilebilir.

Kanal görüntüleme ile bir tıkanma tespit edilmişse bu tıkanmanın açılması gerekir. Kanalizasyon borularının içerisinde su akışını engelleyip tıkanmasına sebep olabilecek fazlalığın kanal içerisinden temizlenmesi gerekir. Özellikle contalar, ağaç kökleri, kanalların içine girmiş ev bağlantıları, kanal içerisinde zamanla kimyasal reaksiyona uğrayarak sertleşen malzemeler tıkanmalara sebep olabilir

Kanalizasyon boruları zamanla eskir ve tahrip olur. Bu da tıkanmaların artmasına veya suların borulardan sızmasına neden olur. Bu kanalların kazıya gerek kalmadan tamir edilmesine kanal kaplama denir.

Bu işlem gelişen teknoloji sayesinde çok kolay bir hal almış, doğal yapılara, çevreye zarar vermemeden gerçekleştirilebilmesi mümkün hale gelmiştir. Çevre kirliliğine ve toplumun huzurunu bozmadan gerçekleştirilen bu yönteme kazısız teknoloji ile komple kaplama (rehabilitasyon) yöntemi adını veriyoruz.

Ordu Kanal Görüntüleme, görüntülerinde tespit edilen kırık, çatlak, yıpranma vb. durumlarda kanallar özel tesislerde hazırlanan malzemelerle komple rehabilitasyonu yapılmaktadır.

Kazısız rehabilitasyon uygulamaları ile sadece alt yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve sorunsuz uygulanması olmaz. Ordu Kanal Görüntüleme Aynı zamanda diğer klasik uygulamalarda meydana gelecek bir çok doğrudan ve dolaylı maliyeleri de indirgemiş veya ortadan kaldırmış oluyoruz.