info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Nallıhan Kanal Görüntüleme

Ankara’da kanal görüntüleme son teknolojiye sahip kameraların ve robotların kullanıldığı bir sistemdir. Bu şekilde kanalizasyon boruları 360 derece görüntülenir ve tıkanmaların sebepleri, kanalizasyondaki hasarlar tespit edilir. Nallıhan Kanal Görüntüleme ile en kolay şekilde işler halledilir.

Nallıhan Kanal Görüntüleme Hizmetleri ve Fiyatları

Nallıhan Kanal Görüntülemenin birçok uygulama alanı mevcuttur:

  • Atıksu Kolektör ve Şebeke hatlarında Görüntüleme ve Freze yapımı
  • Yağmursuyu Kollektör ve Şebeke hatlarında Görüntüleme ve Freze yapımı
  • Drenaj Kanallarında Görüntüleme
  • Kimyasal ve Endüstriyel atıkların taşındığı kanallarda Görüntüleme ve Freze yapımı ile Yağ tabakası temizleme.
  • Düşey hatlarda (Baca, Kuyular) Görüntüleme
  • Tıkanmış kanalların Freze Robotu ile açılması
  • Beton, Ağaç kökü, Metal, PVC v.b. malzemelerin kanal içerisinde Freze Robotu ile kesilerek temizlenmesi

Kanalizasyon borularının içerisinde su akışını engelleyip tıkanmasına sebep olabilecek fazlalığın kanal içerisinden temizlenmesi gerekir. Özellikle contalar, ağaç kökleri, kanalların içine girmiş PVC ev bağlantıları,
kanal içerisinde zamanla kimyasal reaksiyona uğrayarak sertleşen malzemeler tıkanmalara sebep olabilir.

Nallıhan kanal görüntüleme

                Nallıhan kanal görüntüleme

Nallıhan Kanalizasyon Kanal Kaplama işlemi ile kazısız olarak tıkanmalardan, kanal boruları çatlaklarından kurtulabilirsiniz.

Nallıhan Kanal Görüntüleme ve Kanal kaplama işlemi yapılmadan Altındağ Kanal Görüntüleme ile tıkanmaların, kanalizasyon borularındaki çatlakların, hasarların yeri tespit edilir.

Başkent Ankara eksi bir yerleşim yeri olduğundan ve kışları donma olayları çok yaşandığından kanalizasyon boruları çok sık hasar görebilmektedir. Bu da çevredeki insanları olumsuz olarak etkilemekte hatta sağlıklarını bile bozabilmektedir. Bu yüzden kanalizasyon sistemlerinin her zaman açık ve tam çalışır durumda olması gerekir.

Kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanmaların yerinin ve nedeninin doğru olarak tespit edilmesi gerekir. Bu da son teknolojiyi kullanarak yani kanal görüntüleme cihazlarıyla mümkün olur.

Kazı yapılarak (çukur açılarak) eski borunun yenisi ile değiştirilmesi (eski/klasik yöntem) maliyeti düşünülecek olursa ; PVC ALAŞIMLI BORU’nun en az 50 sene kullanım ömrüne sahip olması uzun vadede üstünlüğünü çok açık şekilde ortaya çıkartır.

Kanalizasyon boruları temizlendikten sonra borular kontrol edilirlen sadece belli noktalarda hasar varsa nokta kanalizasyon kaplama yöntemi uygulanır. Ankara Kanalizasyon Kanal Kaplama firmamız her iki yöntemi de uygulamaktadır.