info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Mardin Kanal Görüntüleme

Mardin soğuk ve karlı bir iklime sahiptir. Her ne kadar soğuk olsa da kalabalık nüfusu nedeniyle yeni yapılaşma çok fazladır. Yeni binalar ve donan kanalizasyon boruları nedeniyle sık sık Mardin Kanal Görüntüleme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kanal görüntüleme hizmeti ile kanal borularına indirilen robotlar yardımıyla kanalizasyon boruları görüntülenir. Bu sayede kanalın içinde nasıl bir sorun olduğu tespit edilir.

Bir kanalizasyon borusunda genelde iki sorun olabilir:

  1. Çeşitli sebeplerle kanalizasyon borusunun tıkanması
  2. Kanal borularının çatlaması veya hasar görmesi

Sebebi ne olursa olsun genelde bir kanalizasyonda bu sorunlar görülmektedir.

Özellikle arıtma sistemi kullanan atık su hatlarında hatta zemin suyu, yağmur suyu, tuzlu su veya kimyasal girdiği durumlarda arıtma tesisinin yükü planlanandan çok daha üst seviyelere çıkar.

Mardin Kanal Görüntüleme hakkında daha önemli olan yağışlı dönemlerde yeraltı su seviyesinin arttığı veya deniz kenarındaki hatlarda su girişleri arıtma tesisinin daima yüksek performansta çalışmasına sebep olur. Bunun sonucunda tesisin maliyetlerini dolayısı ile işleten idareyi çok zor durumlarla mücadele etmek durumunda bırakır. Bununla birlikte hatta ağaç köklerinin girişleri de hattın tıkanmasına ve kırılmalara, çökmeleri sebep olur.

Sorunlar yaşandığında ve benzerleri olduğunda yani bu gibi durumlarda robot kamera (CCTV) kullanılarak boş boru ve kanallar, Sonar ve Lazer Kamera Sistemleri kullanılarak rusubat ve su dolu boru ve kanallar görüntülenebilmekte ve çeşitli tekniklerle boru kalınlığı, kanal çökmesi, çeper esnemesi, vb. bozulmalar üç boyutlu olarak tespit edilmektedir.

Mardin Kanal Görüntüleme ile Kanalizasyon içerisinde zamanla biriken atık, çoğunluğu 30 cm çapında yapılmış olan şehir içi alt yapısında periyodik olarak temizlenmediği taktirde kanalın dolmasına ve dolayısıyla tıkanmasına yol açar.

Kanalizasyonların tıkanması hem kötü koku nedeniyle hem de sağlık problemlerine yol açabileceğinden karşılaşılması istenmez. Ülkemizde de diğer gelişmiş ülkelerde olduğu gibi kanalizasyon problemlerinin üzerinde ciddiyetle durulur.

Firmamız Mardin ve Türkiye’nin tüm illerine profesyonel şekilde hizmet vermektedir. 35 yılı aşkın süredir altyapı hizmetlerinin öncü firmalarından olan firmamız sizlere en iyi hizmeti vermek için her zaman son teknolojiyi kullanmaktadır.

Kanal görüntüleme ve altyapı hizmetlerinde dünyada kullanılan son teknolojiyi takip ediyor ve siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.