info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Manisa Kanal Görüntüleme

Manisa ilimiz, Batı Anadolunun denize kıyısı bulunmayan fakat kıyıya en yakın ilidir. 27 08′ ve 29 05′ doğu boylamları ile 38 04′ ve 39 58′ kuzey enlemleri arasında yer alır. Manisa aşırı yağış alması ve ağaçlık bir il olması nedeniyle kanalizasyonlarda sıkıntılar meydana gelebilir. Manisa Kanal Görüntüleme hizmeti ile kanal borularındaki sorunlar hemen tespit edilebilir.

Manisa Kanal Görüntüleme işlemiyle kanalizasyon borularında bir sıkıntı olup olmadığı öncelikle tespit edilir. Kırmaya gerek olmadan robotlar kullanılarak yapılan bu işlemle kanalizasyon borularında bir kırılma mı yoksa tıkanma mı meydana geldiği kolaylıkla tespit edilebilir.

Kanal Görüntüleme işlemin ilk adımıdır. Kanal görüntüleme ile sadece sorunlar tespit edilir. Bu sorunlara göre kanal kaplama veya freze denilen çeşitli işlemler uygulanarak tamirat kısmına geçilir.

Freze işleminde robotlar tıkanmanın yerini ve nedenini tespit eder. Bundan sonrası kimyasalları ve robotlar, basınçlı suyla tıkanmanın açılması işlemidir. Bu işlem ile kazmaya, kırmaya, dökmeye gerek kalmadan tıkanma sorunları kolaylıkla açılır. Freze robotu kanalizasyon veya boru hatlarında oluşan tıkanıklık ve daralmalara neden olan malzemeleri dışarıdan herhangi bir müdahaleye gerek kalmaksızın temizler.

Freze işlemi daha önce de belirttiğimiz gibi tıkanmaları açmak için kullanılır. Eğer tıkanma değil de bir kırılma veya çatlama sorunu varsa bu hasarın tamir edilmesi gerekir. Eski günlerde borunun komple değişmesi gerekirken günümüz teknolojisiyle kanal borularında kaplama işlemi denilen bir işlem uygulanır.

Manisa kanal kaplama hizmetleriyle hiçbir kazı yapmadan kanal borularının kaplanması yoluna gidilir. Bu şekilde hem çevre zarar görmez hem de çok kısa ve uygun fiyata kanal boruları tamir edilebilir.

PVC ALAŞIMLI BORU ile Rehabilitasyon yöntemi size tüm bu konularda avantaj sağlamaktadır.

Kazı yapılarak (çukur açılarak) eski borunun yenisi ile değiştirilmesi (eski/klasik yöntem) maliyeti düşünülecek olursa ; PVC ALAŞIMLI BORU’nun en az 50 sene kullanım ömrüne sahip olması uzun vadede üstünlüğünü çok açık şekilde ortaya çıkartır.

Kazısız rehabilitasyon uygulamaları ile sadece alt yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve sorunsuz uygulanması olmaz. Manisa Kanal Görüntüleme Aynı zamanda diğer klasik uygulamalarda meydana gelecek bir çok doğrudan ve dolaylı maliyeleri de indirgemiş veya ortadan kaldırmış oluyoruz.