info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Kızılcahamam Kanal Görüntüleme

Kızılcahamam Ankara’nın en büyük ve ilgi gören ilçelerinden biridir. Birçok otel bulunduğu için otellerin kanalizasyonla ilgili sıkıntıları olabilir. Kışın donan kanal boruları çabuk zarar görür ve Kızılcahamam Kanal Görüntüleme hizmetine ihtiyaç duyulur.

Kızılcahamam Kanal Görüntüleme ve Freze Hizmeti

Görüntüleme sistemi ile tıkanıklığın yeri ve sebebi tespit edilerek kanal arızasına sebep olabilecek istenmeyen cisimlerin ya da materyallerin özel robotlar ile frezelenmesi gerekir.

Kızılcahamam Kanal Görüntüleme tıkanmanın hem yerini hem de nedenini kesin olarak belirler. Bu şekilde tıkanmayı açmak için fazladan zaman ve para harcanmaz. Tıkanma özel kimyasalları kazmaya gerek kalmadan açılabilir.

Bir kanalizasyon borusu herhangi bir nedenle tıkanabilir. En çok görülen tıkanma sebepleri aşağıdaki gibidir:

  • Yanlış bağlantılar
  • Betonlaşmalar
  • Ağaç ve bitki kökleri
  • Boru yırtıkları
  • Contalar
  • Manşonlar
  • Boru çapındaki olumsuzluklar

Freze yöntemi esnek borular , beton borular, betonarme borular, kanal içerisinde bulunan ağaç kökleri, contalar ile boru civarında oluşan yağ ve tortu tabakalarını temizler.

Kızılcahamam Kanal Görüntüleme

                         Kızılcahamam Kanal Görüntüleme

Kanal Kaplama Hizmeti

Kanalizasyon boruları temizlendikten sonra borular kontrol edilirlen sadece belli noktalarda hasar varsa nokta kanalizasyon kaplama yöntemi uygulanır. Keçiören Kanalizasyon Kanal Kaplama firmamız her iki yöntemi de uygulamaktadır.

Malzeme soğuk su yardımıyla iki baca arasına gönderilir. Diğer bacaya soğuk su yardımla gönderilen malzemenin 2 ucu tıpalanarak kapatılır. En sonda ise başlangıçta 2 baca arasında tespit edilen abone bağlantıları kanal freze robotu ile kesilerek kullanıma hazır halle girilir ve görüntüsü alınarak kontrol hetine izlettirip onay alınır.

Görüntüleme ve akabinde de kazısız rehabilitasyon uygulamalarına ihtiyaç duyacaktır.

Alt yapı sistemlerinin hepsinin ortak amacı ve teşkil sebebi sorunsuz ve sağlıklı yaşam hedeflemek, insan odaklı bir çevrenin oluşmasını sağlamak ve yaşam kalitesi artırmaktır.

Fakat tüm canlıların bir ömrü olduğu gibi bu sistemlerinden tıpkı yaşayan bir canlı gibi ömrü vardır. Bu ömür dolduğunda alt yapı sistemlerinde oluşan deformasyonlar sistemin fonksiyonunu yerine getiremediği için sorunlar yaratır. Bu sorunlar öngörülemeyen maliyetlere ve insan ile çevre sağlığına zarar verir.

Kızılcahamam Kanal Görüntüleme hizmetleri ile bu şekilde sorun kesin olarak tespit edilir ve günümüzün kazısız teknolojileriyle kolaylıkla halledilir.