info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Kırşehir Kanal Görüntüleme

Kırşehir Kanal Görüntüleme hizmetinin odak noktası kanalizasyonda fark edilmeyen sorunları tespit etmektir. Kanalizasyon borusunda ve kanalizasyon kuyusunda birçok sorun meydana gelebilmektedir.

Çok katlı binaların bazılarında kendilerine ait kanalizasyon kuyusu bulunur. Bu durum, belediyenin kanalizasyon kuyusunun uzak olduğu yerlerde geçerlidir. Binaların kanalizasyon kuyularının sorumluluğu bina yönetimlerine aittir. Bina yönetimleri kanalizasyon borularının ve kanalizasyon kuyularının bakımlarını düzenli olarak yaptırmaları gerekir. Bakımı yapılmayan kanalizasyonlarda belli başlı sorunlar meydana gelir.

Kanalizasyon sistemlerinde en dikkat çekici sorunlar; kanalizasyon borusunun çökmesi ve ya kanalizasyon kuyusunun dolmasıdır. Bu gibi sorunların tespiti Kırşehir Kanal Görüntüleme cihazı ile mümkündür.

Kırşehir Kanal Görüntüleme cihazı ile yapılan kanalizasyon görüntüleme işleminde hem kanalizasyon borusunun içi hem de kanalizasyon kuyusu görüntülenir. Kanalizasyon borusunda çökmeler meydana gelir, bu çökmeler boru üstündeki toprağın uyguladığı basıncın etkisi ile ve zamanla borunun yıpranmasından kaynaklanır. Kanal görüntüleme sayesinde bu gibi sorunlar tespit edilip onarımları yapılabilmektedir.

Kanalizasyon kuyularının dolması ise; bakımı uzun süre yapılmayan kanalizasyonlarda görülen bir durumdur. Kanalizasyon kuyusu dolduğu için logar borusunda tıkanıklık olduğu sanılmaktadır. Ayrıca kanalizasyon kuyusunun pislikle dolması tuvaletlerde taşmalara sebep olmaktadır.

Firmamız Kırşehir Kanal Görüntüleme ile yaptığı kanalizasyon görüntüleme işleminde bu gibi sorunları tespit etmektedir. Tespit aşamasından sonra yapılması gereken onarım işlemlerini de firmamızın ekipleri yapmaktadır.

Tıkanıklık açma çalışmalarında Kırşehir Kanal Görüntüleme ile pimaş görüntüleme işlemi yapılarak, pimaş borusunun tıkanıklığına sebep olan sorun tespit edilir. Sorun tespit edildikten sonra tıkanıklık açma çalışmaları yapılır.

Pimaş borularını görüntüleme sayesinde pimaş borusunun eğimi kontrol edilebilir.

Kırşehir Kanal Görüntüleme dünyada şehir planlaması her gün gelişen teknolojiye ayak uydurarak yeni bir boyut kazanıyor. Günümüzde özellikle kalabalık şehirlerde yaşanan yoğun trafik sebebiyle altyapıda yaşanan her problemi açık kazı yöntemiyle tamire çalışmak, şehri bir bakıma felç etmek anlamına geliyor. Bunun için tüm dünyanın kullandığı, kazıya gerek bırakmayan TV- INSPECTİON sistemi Türkiye’de de başarıyla uygulanmaktadır.

Bu sistemde önceden temizlenmiş kanallara giren CCTV Kameralar çok kısa bir sürede, sadece bir muayene ya da parsel bacası kenarına yerleştirilen görüntüleme aracı vasıtası ile kanalın baştan sona görüntüsünü kaydedip , bize kanaldaki sorunları anında izleme şansı veriyor.