info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Kilis Kanal Görüntüleme

Kilis Kanal Görüntüleme işleminin amacı yeni yapılan alt yapı tesislerinin yapı esnasında oluşan deformasyonların tespit edilmesi ve bu deformasyonların tekrardan yapılması için gerekli bilgi ve dökümanı sağlamaktır.

Oluşan deformasyonların yer altı sularına zarar verip vermeyeceği hattın yeniden yapılması konusunda gerekli karar vermekte yardımcı olmaktır.

Su borularında zaman içinde oluşan kırık, çatlak, tıkanıklık gibi deformasyonları kamera ile izleyerek görüntülerini kaydediyoruz. Yenileme, temizleme gibi işlemler sonrasında tüm sorunların giderildiğini kanal görüntüleme yada kanalizasyon görüntüleme yöntemi ile kayıt altına almış oluyoruz.

Kilis Kanal Görüntüleme ve akabinde de kazısız rehabilitasyon uygulamalarına ihtiyaç duyacaktır.

Alt yapı sistemlerinin hepsinin ortak amacı ve teşkil sebebi sorunsuz ve sağlıklı yaşam hedeflemek, insan odaklı bir çevrenin oluşmasını sağlamak ve yaşam kalitesi artırmaktır.

Gider borusudaki sorunlar nedeni ile boruların eğimi bozulur ya da birbirinden ayrılır, yada içine beton, toz vs maddeler dolabilir. Tıkalı borudaki arızalı kısmın değişmesi demek borunun komple değişmesine neden olduğundan bu da büyük tadilat ve maliyet anlamına gelir. Kanal görüntüleme robotu bize nerenin arızalı olduğunu gösterir. Dedektörle arızalı bölge ve sadece bu sorunlu bölge kırılır.

Kanal görüntüleme robotları ile noktasal olarak tespit edilen kırık ve çatlaklar, yastık üzerine sarılan cam elyaf donatılı malzeme ile basınç altında kaplanıyor. Kilis Kanal Görüntüleme boruların yenilenmesi için yapılan bu çalışmalar sırasında hem trafik hem de çevrede yaşayan vatandaşlar çok daha az etkileniyor.

Kanal görüntüleme robotları ile noktasal olarak tespit edilen kırık ve çatlaklar, yastık üzerine sarılan cam elyaf donatılı malzeme ile basınç altında kaplanıyor. Boruların yenilenmesi için yapılan bu çalışmalar sırasında hem trafik hem de çevrede yaşayan vatandaşlar çok daha az etkileniyor.

Öncelikle kanal görüntüleme işleminde olduğu gibi robotlar kanala indirilir. Kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucunun kanalın istenmeyen yerlerini kesmesi yada parçalaması şeklinde çalışır. Kilis Kanal Görüntüleme Robotların üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile Freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı TV – INSPECTION sistemi gibi olup, kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.