info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Keçiören Kanal Görüntüleme

Kanalizasyon sorunları Ankara gibi eski ve büyük şehirlerde her zaman daha sık görülür. Bunun çok görülmesinin nedenlerinden biri de havaların donma noktasına gelecek kadar soğumasıdır. Keçiören Kanal Görüntüleme hizmeti ile kolaylıkla kanalizasyonun ne gibi problemleri olduğu tespit edilebilir.

Keçiören Kanal Görüntüleme ve Kanal Kaplama, Freze Hizmeti

Keçiören Kanal Görüntüleme ile kanalizasyonda bir çatlak mı yoksa bir tıkanma mı olduğu tespit edilir. 360 derece görüntüleme yapılarak çatlak veya kırıkların tam olarak yeri tespit edilir. Tıkanma varsa freze işlemi uygulanır. Bazen yaprakların veya çöplerin bazen de büyük inşaat atıklarının yüzünden olabilir. Ankara Kanal Freze robotu ile tıkanmanın sebebi, yeri bulunur ve robotla tıkanmalar açılabilir.

Freze için kullanılan robotlar kanal görüntülüme sisteminde kullanılan görüntüleme robotlarının sistemiyle çalışır. Freze aracına bağlanan bir robot, önünde bir kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucu kanalın istenmeyen yerlerini keser ya da parçalar.

Keçiören Kanal Görüntüleme

               Keçiören Kanal Görüntüleme

Keçiören Kanal Kaplama

Kazısız rehabilitasyon uygulamaları ile sadece alt yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve sorunsuz uygulanması olmaz. Aynı zamanda diğer klasik uygulamalarda meydana gelecek bir çok doğrudan ve dolaylı maliyeleri de indirgemiş veya ortadan kaldırmış oluyoruz.

Kazısız yani kanal kaplama yöntemi ile herhangi bir kazı yapmadan, sağlıklı ve sorunsuz alt yapıların kısa sürede oluşturulması gerekir. Bu uygulamalar esnasında çevre kriterlerinin göz önünde bulundurulması kanal kaplama uygulamalarının önemini oldukça artırmaktadır.

Keçiören Kanalizasyon

Kameralı robotlar kanalizasyon borularına indirilerek borunun her yeri görüntülenir. En ufak çatlaklar bile bu yöntemle tespit edilebilir. Kanalın tüm problemleri tespit edildikten sonra özel tekniklerle kanalın için özel cam elyaf karışım ile kaplanır. Borunun içi yeni gibi olur. Bu şekilde su kaçırma veya tıkanma gibi problemler yaşanmaz. Kaplama yöntemi 50 yıla kadar sağlam kalabilir.

Keçiören Kanal Açma ve Temizleme

Kanalizasyon kaplama çalışması çok kısa sürede gerçekleştirilebilir. Bir iki gün içinde kanalizasyon yeniden kullanıma açık hale gelir. Hem hızlı hem de boruları değiştirmekten daha az maliyetli olan bu yöntem ile kolaylıkla sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Öncelikle kanalizasyon borusu temizlenir ve robot kameralar ile görüntüleme çalışmaları yapılır. Kanalizasyon borularının durumuna göre komple ya da nokta kaplama işlemi yapılır.