info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Kastamonu Kanal Görüntüleme

Kastamonu bol yağış alan, Karadeniz Bölgesi’nde bulunan illerimizden biridir. Bol yağış alması kanalizasyon borularına çöplerin taşınmasına, ağaç köklerinin kanal borularına zarar vermesine neden olur. Kastamonu Kanal Görüntüleme ile kanal borularında meydana gelen sorunla kolaylıkla tespit edilir.

Kanal görüntüleme özel kameralar ve tekerlekli robotlarla kanalizasyonun borularının 360 derece görüntülenerek sorunların çözülmesine verilen isimdir.

Kastamonu Kanal Görüntüleme işlemin ilk adımıdır. Kanal görüntüleme ile sadece sorunlar tespit edilir. Bu sorunlara göre kanal kaplama veya freze denilen çeşitli işlemler uygulanarak tamirat kısmına geçilir.

Kanalizasyon boruları zamanla aşınabilir ve büyük veya küçük çatlaklar oluşabilir. Kazısız ve çevreyi rahatsız etmeden uygulanan kanal kaplama yöntemi ile hızlı şekilde kanalizasyon sistemleri tamir edilebilir. Kastamonu Noktasal Kanal Kaplama sistemi ile kolay şekilde arızalardan kurtulabilirsiniz.

Firmamız 35 yılı aşkın süredir kanalizasyon sistemileri üzerine hizmet vermektedir. Kastamonu Noktasal Kanal Kaplama hizmetini en iyi uygulayan firmalardan biriyiz. Elimizde hazır bulunan robot kameraları ile görüntülemeden elyaf cam kaplama sistemlerine kadar her şeyi ekibimiz kısa sürede gerçekleştirebilmektedir.

Parasal sıkıntılar yaşıyorlarsa insanlar öncelikle tıkanma sorunlarını kendileri halletmeye çalışır. Ancak tıkanma ciddi boyutlardaysa borulara zarar vermemek için profesyonel bir firma aramanız gerekir. Eğer inatla kendiniz yapmaya çabalarsanız borulara, hatta zarar verirsiniz ve bu size daha fazla maliyete yol açar.

Çok ufak tıkanmalar tesisatçı çağırmadan açılabilir ancak bu genelde mutfak lavabosu veya banyo lavabosu için geçerlidir. Çeşitli kimyasal ve pompalarla bu tıkanıklıkları açabilirsiniz. Ancak sürekli tıkanma oluyorsa, kimyasalla bile açılmıyorsa artık bir kanal açma firmasını arama zamanı gelmiştir.

Kanal kaplama işlemi iki türlüdür. Komple kanal kaplama ve nokta kanal kaplama olarak ikiye ayrılır.

Komple kanal kaplama sorunun büyük olduğu durumlarda kullanılır. Kanalizasyon borusunun tamamı özel cam elyaf madde ile kaplanır.

Nokta kanal kaplama yöntemi ise kanalizasyon borusunun belirli yerlerinde olan çatlaklar veya deliklerin onarılmasında kullanılır. Sadece sorunlu bölgelerin kaplanmasına nokta veya noktasal kanal kaplama denir.

Bizi aradığınız takdirde 7/24  Kastamonu Kanal Görüntüleme hizmetimiz ile tıkanıklıkların yerini ve nedenini kesin olarak belirler ve uzun süreli çözümler sunabiliriz.