info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Karabük Kanal Görüntüleme

Karabük Kanal Görüntüleme işlemleri başlamadan önce görüntüleme yapılacak hatlar krokiler üzerinde işaretlenir. Krokide işaretlenen alan üzerinden başlangıç noktası belirlenir.

Başlangıç noktası üzerine gelinerek araç içerisindeki robot baca içerisinden kanala indirilir. Kanala indirildikten sonra baca aralıklarında görüntü kaydı alınarak ilerleme sağlanır.

Karabük Kanal Görüntüleme ile 360 derece dönebilme özelliğine sahip robotlarımızla istediğiniz yerin görüntüsü net bir şekilde sisteme yansıtılır ve kayıt edilir. Hatta meydana gelen kırılma çatlama veya çökme işlemleri anında tespit edilerek krokiler üzerine işaretlenir ve kayıt tarih ve saatleri krokilere işlenir.

Bu işlem gelişen teknoloji sayesinde çok kolay bir hal almış, doğal yapılara, çevreye zarar vermemeden gerçekleştirilebilmesi mümkün hale gelmiştir. Çevre kirliliğine ve toplumun huzurunu bozmadan gerçekleştirilen bu yönteme kazısız teknoloji ile komple kaplama (rehabilitasyon) yöntemi adını veriyoruz. Karabük Kanal Görüntüleme Özel robot kameralarla görüntüsü alınmış olan kanalların, görüntülerinde tespit edilen kırık, çatlak, yıpranma vb. durumlarda kanallar özel tesislerde hazırlanan malzemelerle komple rehabilitasyonu yapılmaktadır.

Karabük Kanal Görüntüleme işlemi ile sadece kanalizasyonun nereden ve neden tıkandığı anlaşılır. Bu tıkanmaların açılması için farklı robotlar kullanılır. Ayrıca tıkanmaların yanında çatlaklar ve kırıklar tespit edilirse kanalizasyonun tamir edilmesi gerekir.

Kazısız tamir yöntemi olan kanal kaplama sistemi ile kanalizasyonlar kolaylıkla tamir edilir.

Kanal kaplama son yıllarda kullanılmaya başlanan tekniklerden biridir. Özel cam elyafların kaplama malzemesi olarak kullanıldığı sistemde öncelikle kameralı robotlar kullanılır.

Bu yöntemle herhangi bir kazı yapmadan, sağlıklı ve sorunsuz alt yapıların kısa sürede oluşturulması ve bu uygulamalar esnasında çevre kriterlerinin göz önünde bulundurulması Karabük Kanal Görüntüleme kanal kaplama uygulamalarının önemini oldukça artırmaktadır.

Bugün çalışan birçok vidanjör firmasından daha fazla kanal görüntüledik ve kanalları temizledik. Bu konuda gerçekten tecrübeliyiz. İsmimiz, yılların deneyiminden gelen yüksek kaliteli hizmet ve yüksek kalite standartları ile eş anlamlıdır. Kanalizasyonları temizleyeceğiz, bakım ürünü önerecek ve kanalizasyonun akmasını sağlayacak ipuçları sunacağız.

Karabük Komple kanal kaplama sorunun büyük olduğu durumlarda kullanılır. Kanalizasyon borusunun tamamı özel cam elyaf madde ile kaplanır.

Nokta kanal kaplama yöntemi ise kanalizasyon borusunun belirli yerlerinde olan çatlaklar veya deliklerin onarılmasında kullanılır. Sadece sorunlu bölgelerin kaplanmasına nokta veya noktasal kanal kaplama denir.