info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Kanal Kaplama

Noktasal Kanal Kaplama 

Kanal Kaplama ismi çoğu kimseye uzak bir terimdir. Noktasal Kanal Kaplama ise; sorunun tespitini kazı yapmadan bulma anlamına gelir. Hizmet alımlarında yeterince araştırılmayan firmaların verdiği bilgiye göre hareket etmek yanlıştır. Daha az maliyetli bir çözüm varken daha maliyetli bir çözüm ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bulunduğunuz yerin kanal borularında bulunan sorunları kazarak değil kanal görüntüleme robotları ile tespit  işlemi yapıldıktan sonra kanal tamir işlemine geçilir. Pas, ısı, erozyon, aşınma ve kök hasarı, kanalizasyon borularının kademeli olarak bozulmasına neden olabilecek birçok sorundan sadece birkaçıdır. Bu sorunların giderilmesine yönelik geleneksel yöntem, yeraltı boru sistemine ulaşmak için toprağı kazmayı gerektirir. Bununla birlikte, bu teknik geniş mülk hasarına neden olabilir ve görünmeyen dağınık bir inşaat alanı yaratabilir.

Birçok firma, Kanalizasyon Koru Kaplamasını, geleneksel onarım işlemlerine daha güvenilir ve daha az müdahaleci bir alternatif olarak görüyor.

Kanalizasyon Borusu Kaplaması ve Tamiri İşlemleri

Kanalizasyon borusu kaplaması, hasarlı kanalizasyon borularını yeni gibi duruma getirmek için hızlı, güvenilir, güvenli ve çevre dostu bir yöntem sunar. Yeraltı borularına ulaşmak için hendek kazmak yerine, teknik, boru içerisindeki bir hortum ve kabloya tutturulmuş özel olarak tasarlanmış bir fırça veya püskürtme kafasının yerleştirilmesini içerir. Hortumun esnekliği, boru sisteminden geçerken bükülmesini sağlar. Fırça veya püskürtme kafası, koruyucu bir “boru içinde boru” oluşturmak için sertleşen bir reçine uygular. Noktasal Kanal Kaplama işlemlerini kendi bünyemizde bulunan araçlarımız ile vermekteyiz.

Boru Kaplamada Hangi Sorunlar Doğru Olabilir?

Noktasal Boru Kaplama, çeşitli yaygın boru tamir sorunları için etkili ve uzun vadeli bir çözüm sunar. Çatlakları kapatmak, sızıntıları önlemek ve sistemin yapısal bütünlüğünü iyileştirmek için kullanın. Ayrıca pahalı onarımlara yol açabilecek ve boruların ömrünü kısaltabilecek gelecekteki sorunların ortaya çıkmasını önleyebilir.

Kanal Kaplama-Boru Kaplama Firmaları

Öncelikle firmamız Kanal Kaplama ve tamiri işlemlerini 1982 yılından buyana yapmaktadır. Geçen süre içerisinde kazandığımız tecrübeyi yeni teknolojiler ile birleştirerek müşterilerimize daha kaliteli ve net çözümler sunmaktayız. 

Sertifikalı kanalsız teknoloji Boru kaplama ve kaplama uzmanlarımız, kamera incelemesi ve teşhisi için bulunduğunuz yerde size ulaşır. Ayrıca, size özel durumunuz için mevcut en iyi onarım seçeneğini önereceğiz. Bu süreçte en son teknolojiye sahip hendeksiz teknoloji ekipmanı kullanılmaktadır. Boruyu içeriye doğru 90 derece dönüş yaparak ve aynı zamanda ofsetlerden kaydırarak ve manevra yaparak sızdırmaz hale getirir.

Bu ofsetler birkaç farklı şeyden kaynaklanabilir: Çizgilerin altında toprağın bozulmasına neden olan küçük sızıntılar Temellerin kayması Zemin çökeltme Bir boruya ya da en kötü durumda bulunan ağaç ve kökler – kök sızmasına neden olur.

Her şeyi kontrol edip temizledikten sonra borunun iç kısmını (giriş başına 300 feet kadar) kaplarız. İç kısım için yüzde 100 katı epoksi veya poliüre karışımı kullanıyoruz. Kimyasallara ve aşındırıcılara karşı oldukça dirençlidir. Hızlı bir şekilde ayarlanır ve yüksek bir sıcaklık ve basınç derecesine sahiptir.

Asla çökmekte olan bir boru ya da şehir kanalizasyon ana hattına uzanmasını vurgulamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca pahalı ve boruları kullanmak zorunda kalmazsınız.

Paradan, zamandan, çevre ve peyzaj veya yapınızdan tasarruf edin! İşimizle gurur duyuyoruz ve kanalizasyon borularının tamirinde en uygun maliyetli çözümü sunuyoruz!

 

Kanal Kaplama

Kanal Kaplama ve Boru Tamiri

Kaplama ve Tamiri işlemleri öncesinde, işin boyutuna göre kullandığımız robotlarımız sayesinde sorunun tespiti yapılır. Sonrasında sorunlu alanlar için işlemler başlar. 

İnsanlar boru döşemesini kastettikleri zaman, çoğu durumda, Yerinde Boru Bağlantılı (CIPP) Kürlenmiş demektir. Bu teknik, bir epoksi doymuş keçe astarı boruların içinden çekerek ve epoksiyi genişletmek ve ayarlamak için bir mesane yerleştirerek mevcut bir borunun içine bir epoksi oluşturur.

Boru kaplaması aynı zamanda boruları da hizaya sokarken CIPP kaplama yönteminden biraz farklı bir teknik kullanır. Epoksi yerine oturtulmak yerine, bir poliüre epoksi üzerine püskürtülür ve hava akımı ile kontrol edilir.

Hangi kazısız teknoloji süreci daha iyi? Her iki tarafın da birçok artıları ve eksileri var. İşte boru kaplamanın sunduğu, boru astarının sağlayamadığı birkaç avantaj:

 1. Boru kaplamasının kaçırılmış ölçümler veya şehir ana hattına uzanma riski yoktur.
 2. Boru balataları çökmüş gömleklere sahip olma eğilimindedir.
 3. Boru kaplamasının kanalizasyon şebekesine bağlı yanal veya diğer boruları tıkama riski yoktur. Diğer teknisyenlerin kamera işlemi sırasında açıklığı görmemesi durumunda diğer boruların tıkanması büyük sorunlara neden olabilir.
 4. Pahalı eski haline getirme kesiciler için ihtiyaç.
 5. Dahili ve harici olarak kaplama yapabilir.

Boru Kaplamanın Yararları

Noktasal Kazısız Boru Kaplama dendiği zaman çoğu kimse ne olduğunu bilmeyecektir. Boru kaplama, geleneksel boru kaplama işlemlerine kıyasla çeşitli avantajlar sunar:

 •  Polyurea malzemesi, metal yüzeylerde yiyebilecek pas oluşumunu önlemeye yardımcı olur
 •  Sert kimyasallarla temastan kaynaklanan hasarı önler
 •  Yıllar içerisinde boru malzemesi riskini en aza indirir
 •  Daha az tıkanmış boru ve drenaj örneği ile su daha serbest şekilde akar
 •  Kaplama zamanla sürtünmez veya yıpranmaz
 •  120 derece Fahrenheit sıcaklığa dayanabilir
 •  Boru sisteminin yapısal bütünlüğünü arttırır
 •  Kazısız teknoloji manzarayı bozmayacak
 • Yeraltı suyu kaplamayı zayıflatmaz veya uzun süreli etkinliğini düşürmez
 •  Polyurea kürleme işlemi çoğu epoksi kaplamadan çok daha hızlıdır
 •  Boru tamir uygulamasının özel gereksinimlerini karşılamak için malzemeyi uygulama yeteneği
 •  Kaplamanın bütünlüğünü tehlikeye atmadan aşırı su basıncına dayanabilir
 • İçilebilir su ve çevre için güvenli:  Boru kaplama işlemimiz sağlık veya çevresel risk oluşturmaz

Kanal Kaplama ve Boru Kaplama Fiyatları

İşin alanına göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Maliyet hesaplarken yapılan işin maliyetinin yanı sıra uzun vadede size katacağı avantaja bakmak gerekir. Uzun vadeli değerini düşündüğünüz zaman, Kanalizasyon uzmanları tarafından yapılan boru kaplaması, geleneksel boru tamirinden çok daha uygun maliyetli bir seçenektir. Kazısız teknoloji kazma ihtiyacını ortadan kaldırdığından, Noktasal olarak ilerleme olacağı için,zaman tasarrufu sağlar ve böylece işçilik maliyetlerini düşürür. Kaplamanın dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması, gelecekte yüksek bakım ve onarım faturalarının önlenmesine de yardımcı olur.

 Kanalizasyon Boru Kaplama İşiniz İçin Firmamızla İletişime Geçin

Bizi her zaman arayabilirsiniz. Türkiye geneli tam hizmet vermekteyiz, firmamız uzun yıllar önce başladığı ve günümüze kadar getirdiği çalışma aşkını tecrübeyle birleştirip size sunmaktan mutluluk duymaktadır.