info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

İstanbul Kanal Görüntüleme

İstanbul Kanal Görüntüleme

İstanbul Kanal Görüntüleme hizmetleri hakkında harika bir makale.

İstanbul kalabalık bir nüfusa sahip. Buna bağlı olarak yeni yapılaşmalar ve inşaatlar sayılamayacak kadar çok. Tüm bu sebepler birleştiğinde ortaya kanalizasyon problemlerinin çıkması gerçekten kaçınılmaz oluyor.

PVC ALAŞIMLI BORU ile Rehabilitasyon yöntemi size tüm bu konularda avantaj sağlamaktadır.

Kazı yapılarak (çukur açılarak) eski borunun yenisi ile değiştirilmesi (eski/klasik yöntem) maliyeti düşünülecek olursa ; PVC ALAŞIMLI BORU’nun en az 50 sene kullanım ömrüne sahip olması uzun vadede üstünlüğünü çok açık şekilde ortaya çıkartır.

Bu işlem gelişen teknoloji sayesinde çok kolay bir hal almış, doğal yapılara, çevreye zarar vermemeden gerçekleştirilebilmesi mümkün hale gelmiştir. Çevre kirliliğine ve toplumun huzurunu bozmadan gerçekleştirilen bu yönteme kazısız teknoloji ile komple kaplama (rehabilitasyon) yöntemi adını veriyoruz. İstanbul Kanal Görüntüleme Özel robot kameralarla görüntüsü alınmış olan kanalların, görüntülerinde tespit edilen kırık, çatlak, yıpranma vb. durumlarda kanallar özel tesislerde hazırlanan malzemelerle komple rehabilitasyonu yapılmaktadır.

Kanalizasyon borularının içerisinde su akışını engelleyip tıkanmasına sebep olabilecek fazlalığın kanal içerisinden temizlenmesi gerekir. Özellikle contalar, ağaç kökleri, kanalların içine girmiş PVC ev bağlantıları,
kanal içerisinde zamanla kimyasal reaksiyona uğrayarak sertleşen malzemeler tıkanmalara sebep olabilir.

İstanbul Kanal Görüntüleme ve Kanal kaplama işlemi yapılmadan Kanal Görüntüleme ile tıkanmaların, kanalizasyon borularındaki çatlakların, hasarların yeri tespit edilir.

Tıkanma varsa kimyasallarla açılır. Tıkanma değil de çatlak veya hasar varsa kanalizasyon kanal kaplama yöntemi ile hasarlı yerler tamir edilir.

Kanalizasyon kaplama tekniğinin en büyük avantajı çevreye zarar vermeden, çevreyi rahatsız etmeden kanalizasyon hatları gerek içme suyu şebekelerinin en ekonomik ve teknolojik şekilde yenilenebilmesidir.

Kanal kaplama iki şekilde yapılır:

  • Komple Kaplama
  • Nokta Kaplama

Öncelikle kanalizasyon borusu temizlenir ve robot kameralar ile görüntüleme çalışmaları yapılır. Kanalizasyon borularının durumuna göre komple ya da nokta kaplama işlemi yapılır.