info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Güdül Kanal Görüntüleme

Başkentimiz Ankara’nın güzel ilçelerinden biri olan Güdül ve tüm ilçelerde firmamız kanal görüntüleme hizmetleri vermektedir. Güdül Kanal Görüntüleme için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Güdül Kanal Görüntüleme ve Kanal Kaplama Hizmetleri

Kanal görüntüleme hizmetleri ile kanalizasyon borusuna bir robot indirililir. Bu robot kanal borusunun içerisini 360 derece olacak şekilde görüntüler. Bu sayede kanalizasyon borusunun içerisinde meydana gelen tıkanmalar tespit edilir.

Bir kanalizasyon borusunun içerisinde sadece tıkanmalar olmaz. Hava şartları veya borularının eskimesinden kaynaklı çatlaklar ve kırılmalar da oluşur. Kanal kaplama yöntemi ile bu çatlak veya kırıklar tam olarak tespit edilir ve kanal kaplama işlemi gerçekleştirilir.

Kanal kaplama yöntemi iki şekilde yapılır:

Kanal kaplama yöntemi iki şekilde gerçekleşir:

  • Tam Kanal Kaplama
  • Noktasal Kanal Kaplama

Tam kanal kaplama ile kanalizasyon borusunun tamamı kaplanır. Cam elyaf karışımı bir madde robotların yardımıyla kanal borularına kaplanır. Kazısız yapılan bu yöntem kısa sürede biter ve kanalizasyon hemen kullanılmaya devam eder.

Noktasal kanal kaplama kanalizasyon borularında belirli yerlerde uygulanır. Örneğin sadece bir kısımda çatlak varsa sadece o kısma uygulanır. Böylece boş yere tüm borularının kaplanmasına gerek kalmaz.

Eskiyen, çatlayan onarılması gereken kanalizasyon borularını artık sıfırdan yenilemek zorunda değilsiniz. Bu size hem çok maliyetli olacak hem de zaman alacaktır. Son teknolojiyle yenilenen boruların içi özel tekniklerle kaplanır ve tüm borular yeni gibi olur buna kanal kaplama hizmeti denir. Bu sayede daha az ödeyerek kanalizasyon borularının en kısa sürede yenilenmelerini sağlayabilirsiniz.

Bazen sızıntıya sebep olan kanalizasyon borularının yenilenmesi gerekir. Kanalizasyon borularının tekrar kullanıma hazır hale getirilmesi için kaplama veya döşeme işlemi gerekir.

Ankara Kanal Kaplama tekniği ile doğal yapılara, çevreye zarar vermemelerin elde edilmesine olanak sağlanmıştır. Çevre kirliliğine ve toplumun huzuruna bozmadan bu teknolojiye kazısız teknoloji ile komple kaplama (rehabilitasyon) metodu uygulanabilmektedir.

Kanalizasyon borularında çatlaklar çok önemlidir. En küçük delik, çatlak veya ayrılma, insan saçlarının genişliğindeki köklerin su kaynağına ulaşmasına olanak tanıyacaktır. Bu küçük kökler boruya girer ve kelimenin tam anlamıyla borunun içinde büyürler ve büyüdükçe daha büyük / çoklu köklerin girmesine izin vermek için deliği veya çatıyı genişletirler. Verilen zaman, saç kalınlığında kök olarak başlarken, bir erkeğin kolunun genişliğine kadar büyüyebilir.