info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Evren Kanal Görüntüleme

Firmamız Evren Kanal Görüntüleme, kanal bacası enjeksiyonu, kanal kaplama ve freze hizmetlerini kurumsal ve profesyonel şekilde vermektedir.

Evren Kanal Görüntüleme ve Baca Enjeksiyon Hizmetleri

35 yılı aşkın süredir sizler için kanal görüntüleme hizmetleri vermekteyiz. Kanal görüntüleme sonucunda kanalizasyonun nasıl bir problemi olduğu tespit edilir.

Kanalizasyonda bir çatlak mı var yoksa sadece bir tıkanıklık mı var önce bunun tespit edilmesi gerekir.

Sorunun tespiti sonucunda kanalizasyon borusunda tıkanıklık varsa freze yöntemi uygulanır. Borularda çatlak veya hasar varsa kanal kaplama yöntemi uygulanır. Baca enjeksiyon sistemi ile su sızmalarının önüne geçilir.

Evren Kanal Görüntüleme

     Evren Kanal Görüntüleme

Baca Enjeksiyon Nedir?

Evren Kanalizasyon Bacası Enjeksiyon işlemi ile kanalizasyonların tıkanma problemleri kolayca çözülür.

Muayene veya kanalizasyon bacası yağmur sularını toplar ve taşır. Böylece kanalizasyon hatlarında kontrol, müdahale, havalandırma, bağlantı, dönüş gibi amaçlarla kullanılır. Evren Kanal Görüntüleme baca enjeksiyonuna halk arasında menhol, beton baca, rogar, rögar ve hatta logar denir.

Yağmur suları ve pis su bağlantı hatları inşaatında bina çıkışlarına kontrol ve müdahale amaçlı konan bacalara kanalizasyon bacası denir. Bu bacalar o parsele ait ve parselin sınırları içerisinde kalan müstakil bir imalattır.

Modern ve gelişmiş kentlerin altyapı, yağmur suyu, drenaj ve kanalizasyon sistemi hatlarının düzenli ve problemsiz çalışabilmesi için, hat üzerinde belirli aralıklar ile muayene bacası kullanılması gerekmektedir.

Kanalizasyonların boru sistemlerinde ve kanalizasyon sistemlerinde kullanılan geleneksel muayene bacalarıdır.

Bu bacaların kimyasallara karşı dayanıksızlığı yüzünden ağır ve hantal yapıları, üretim, taşıma, uygulama ve montaj zorlukları ile artık yerini günümüzün teknolojik ürünü polietilen hammaddesinden üretilen muayene bacalarına bırakmıştır.

Evren yeni kanalizasyon bacaları üstün özellikleri sayesinde, sanayi ve endüstriyel tesislerde de proses suyu, geri dönüş hatları veya sürekli çevrim gerektiren su hatlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu bacalar farklı altyapı sistemlerinin tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Kendinden merdivenli ve döner kalıplama ile üretilen çeşitli form ve ölçülerdeki farklı yapılırda sunulmaktadır.

Döner kalıplama teknolojisi sayesinde farklı ölçülerde üretilebilen konik üst parça, gövde ve taban elemanları ile Evren Kanal Görüntüleme projelerinizin ihtiyaç duyduğu yükseklik için gereken en uygun kombinasyon bulunarak, ekonomik çözüm sunulmasına olanak sağlamaktadır.

Evren Kanalizasyon Bacaları

Evren Kanal Görüntüleme su sızmasını engellediği durumlar:

  • Yer altı su seviyesinin yüksek olduğu yerlerde, d
  • Deniz seviyesinin altında yapılan imalatlarda
  • İmalat hatasının olduğu yerlerde;
  • Su sızıntısı oluşan menhol boşlukları,
  • Boru giriş ve çıkışları
  • Boru ağızlarının suyun (basınçlı olduğu yerlerde dahil) geldiği yerlere

Evren Kanal Görüntüleme ile özel pompasıyla kimyasal enjekte edilerek arka tarafta 30 kat şişen kimyasal sayesinde çatlak, boşluk gibi yerlerden su sızmasını engellemektedir.

Böylelikle hattın su yükü azalmakta olup, arıtma tesisinin de su yükü su yükü azalmış olacaktır. Deniz suları dahil olmak üzere, çatlaklardan su kaçaklarının durulmasında ve tamamen kesilmesinde en etkili yöntemlerimiz dendir.