info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Eskişehir Kanal Görüntüleme

Eskişehir ülkemizin en güzel ve gelişmiş kalabalık illerinden biridir. Karlı kışlar kanalizasyon borularındaki suların donmasına, baharda ise eriyen kar sularının sürüklediği çöplerle tıkanmasına neden olur. Kanalizasyon borularındaki hasarların ve tıkanmaların kırmadan çözülmesinin ilk adımı Eskişehir Kanal Görüntüleme hizmetidir.

Eskişehir Menhol Tamiri ve Kaplama

Kazısız rehabilitasyon uygulamaları ile sadece alt yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve sorunsuz uygulanması olmaz. Eskişehir Kanal Görüntüleme aynı zamanda diğer klasik uygulamalarda meydana gelecek bir çok doğrudan ve dolaylı maliyeleri de indirgemiş veya ortadan kaldırmış oluyoruz.

Bu yöntemle herhangi bir kazı yapmadan, sağlıklı ve sorunsuz alt yapıların kısa sürede oluşturulması ve bu uygulamalar esnasında çevre kriterlerinin göz önünde bulundurulması kanal kaplama uygulamalarının önemini oldukça artırmaktadır.

Kanalizasyon borularının içerisinde su akışını engelleyip tıkanmasına sebep olabilecek fazlalığın kanal içerisinden temizlenmesi gerekir. Özellikle contalar, ağaç kökleri, kanalların içine girmiş PVC ev bağlantıları,
kanal içerisinde zamanla kimyasal reaksiyona uğrayarak sertleşen malzemeler tıkanmalara sebep olabilir.

Eskişehir Kanal Görüntüleme işlemi ile kazısız olarak tıkanmalardan, kanal boruları çatlaklarından kurtulabilirsiniz.

Eskişehir Kanal Görüntüleme ve Kanal kaplama işlemi yapılmadan Eskişehir Kanal Görüntüleme  ile tıkanmaların, kanalizasyon borularındaki çatlakların, hasarların yeri tespit edilir.

Eskişehir Kanal Görüntüleme ve Kaplama

Kanalizasyonun yan bacalarından suyu tahliye eden kanala bağlı baca üzerine kurulan iskeleden kanal içerisine kaplama malzemesi aktarılır. Aktarılan malzeme hava ile kurutularak kanala yapışması sağlanır. İşlem bittikten sonra freze aracı ile ev bağlantıları açılarak kanal kazıya gerek kalmaksızın rehabilite edilmiş olur.

Eskişehir Kanal Görüntüleme ile Kanalizasyon içerisinde zamanla biriken teresubat (artık), çoğunluğu 30 cm çapında yapılmış olan şehir içi alt yapısında periyodik olarak temizlenmediği taktirde kanalın dolmasına ve dolayısıyla tıkanmasına yol açar.

Eskişehir eksi bir yerleşim yeri olduğundan ve kışları donma olayları çok yaşandığından kanalizasyon boruları çok sık hasar görebilmektedir. Bu da çevredeki insanları olumsuz olarak etkilemekte hatta sağlıklarını bile bozabilmektedir. Bu yüzden kanalizasyon sistemlerinin her zaman açık ve tam çalışır durumda olması gerekir.

Kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanmaların yerinin ve nedeninin doğru olarak tespit edilmesi gerekir. Bu da son teknolojiyi kullanarak yani kanal görüntüleme cihazlarıyla mümkün olur.