info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Diyarbakır Kanal Görüntüleme

Kanal görüntüleme işlemi kanalizasyon borularının içinin görüntülenerek kanal içindeki sorunların tespitini sağlar. Diyarbakır Kanal Görüntüleme sistemi ile kanalizasyondaki problemler hemen tespit edilir ve kazısız olarak çözülebilir.

Diyarbakır Kanal Görüntüleme ile kanalizasyon içerisinde kameralı robotlar indirilir. Bu robotlar ile kanal borularının içerisi 360 derece olacak şekilde görüntülenir. Kanal borularının içerisinde bir tıkanıklık varsa hemen tespit edilir ve freze denilen yöntemle çok kısa sürede, kazmadan açılabilir.

Diyarbakır Kananalizasyon Görüntüleme

Ağaç ve bitki kökü, boru çıkıntıları, yerinden oynamış contalar, taş, beton, PVC ev bağlantıları vb. tıkanmalara sebep olan malzemeler Diyarbakır Kanal Görüntüleme Freze robotu ile temizlenebilir. Bu sistem açık kazı gerektirmeden çok düşük maliyetle tıkanmış kanalların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.

Freze robotu kanalizasyon veya boru hatlarında oluşan tıkanıklık ve daralmalara neden olan malzemeleri dışarıdan herhangi bir müdehaleye gerek kalmaksızın temizler.

Kanal görüntüleme robotları çatlak veya kırık tespiti yaparsa bu defa kazısız tamir yöntemi yani kanal kaplama işlemi uygulanır.

Kazısız rehabilitasyon uygulamaları ile sadece alt yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve sorunsuz uygulanması olmaz. Diyarbakır Kanal Görüntüleme Aynı zamanda diğer klasik uygulamalarda meydana gelecek bir çok doğrudan ve dolaylı maliyeleri de indirgemiş veya ortadan kaldırmış oluyoruz.

Bu yöntemle herhangi bir kazı yapmadan, sağlıklı ve sorunsuz alt yapıların kısa sürede oluşturulması ve bu uygulamalar esnasında çevre kriterlerinin göz önünde bulundurulması Diyarbakır Kanal Görüntüleme kanal kaplama uygulamalarının önemini oldukça artırmaktadır.

Kanal görüntüleme yapıldığında kanalizasyon borularında kırılma veya çatlaklar tespit edilmişse boruların tamir edilmesi gerekir. Eskiden tüm borunun sökülerek yenisinin takılması gerekirdi. Günümüzde ise kanal kaplama denilen kolay bir yöntem vardır.

Diyarbakır Kanal Görüntüleme

    Diyarbakır Kanal Görüntüleme

Diyarbakır Kanal Görüntüleme ve Kapma Hizmetleri

Kanal kaplamada kazı yapılmadan özel robotlarla kanalizasyon borularının içi cam elyaf içeren özel maddelerle kaplanır. Bu şekilde kanalizasyonun tüm çatlakları, kırıkları tamir edilir ve borular yeniden yapılmış gibi olur.

Kanalizasyon görüntüleme sistemleri tekerlekli traktör sistemleri ve ittirmeli tip olarak iki ye ayrılır. Tekerlekli traktör sistemleri genellikle araç içerisine monte edilerek kullanılır. İttirmeli tipler ise portatiftir, elle taşınabilir. Bizimle iletişime geçerek Diyarbakır Kanal Görüntüleme konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.