info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Çubuk Kanal Görüntüleme

Çubuk Kanal Görüntüleme kamera sistemi ve tekerlekli bir robotla kanalizasyon borularının görüntüleme işlemine denir. Çubuk Kanal Görüntüleme ile kanalizasyon borularında ne gibi sorunlar olduğu tespit edilir.

Çubuk Kanal Görüntüleme ve Kanal Kaplama, Freze Hizmeti

Freze için kullanılan robotlar kanal görüntülüme sisteminde kullanılan görüntüleme robotlarının sistemiyle çalışır. Freze aracına bağlanan bir robot, önünde bir kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucu kanalın istenmeyen yerlerini keser ya da parçalar.

Üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı kanal görüntüleme sistemi gibi olup, kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.

Görüntüleme sistemi ile tıkanıklığın yeri ve sebebi tespit edilerek kanal arızasına sebep olabilecek istenmeyen cisimlerin ya da materyallerin özel robotlar ile frezelenmesi gerekir.

Tıkanmaların sebebi şunlardır:

  • Yanlış bağlantılar
  • Betonlaşmalar
  • Ağaç ve bitki kökleri
  • Boru yırtıkları
  • Contalar
  • Manşonlar
  • Boru çapındaki olumsuzluklar

Sebebi ne olursa olsun freze robotu ile tüm tıkanmalar kolayca açılabilir.

Bunun yanında Çubuk Kanal Görüntüleme kazı gerektirmeyen işlem sonrası parsel bağlantıların açılması için kullanılan robotlar, bağlantıların rehabilite edilen ana kanala tekrar bağlantısını çok kısa sürelerde kolaylıkla sağlayabilmektedir.

Çubuk Kanal Görüntüleme Hangi Alanlarda Uygulanır?

Kanal freze boru hatlarında oluşan tıkanıklıkların herhangi bir dışarıdan müdehaleye gerek olmadan açılmasıdır.

Çubuk Kanal Görüntüleme ile esnek borular , beton borular, betonarme borular, kanal içerisinde bulunan ağaç kökleri, contalar ile boru civarında oluşan yağ ve tortu tabakalarını temizler.

Çubuk Kanal Görüntüleme İle Neler Yapılabilir ?

  • Kanalizasyon temizliği durumu analiz edilir.
  • Kanal borularındaki problemli bölümler ve yapısal hatalar tespit edilir.
  • Kanalizasyona giren veya çıkan su sızmaları noktasal olarak tespit edilir.

Kanal görüntüleme hizmeti alınmazsa kanalizasyonun ne gibi sorunları olduğu tespit edilemez.

Kanal görüntüleme ile bir tıkanma mı olduğu yoksa kanalizasyonda çatlak mı olduğu tespit edilmelidir. Böylece kanalizasyon için herhangi bir kazı yapılmadan hem sorun tespit edilir hem de kanal kaplama, freze gibi yöntemlerle kanalizasyonun sorunları çözülür.

Kanalizasyonların eksimesi çok doğaldır. Eskiden kullanılan malzemeler şimdikilere göre daha dayanıksızdır. Eski kanalizasyonlar sürekli çatlar, tıkanır veya sorunlar çıkarır. Son teknolojiyle hızlı ve az maliyetle bu borular tamir edilebilir.