info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Çorum Kanal Görüntüleme

Kanalizasyon görüntüleme sistemleri tekerlekli traktör sistemleri ve ittirmeli tip olarak iki ye ayrılır. Tekerlekli traktör sistemleri genellikle araç içerisine monte edilerek kullanılır. İttirmeli tipler ise portatiftir, elle taşınabilir. Çorum Kanal Görüntüleme ile kanalizasyon borularındaki sorunlar heme tespit edilerek en uygun çözümler uygulanır.

Çorum Kanal Görüntüleme ile tespit edilen tıkanmaların sebebi ne olursa olsun freze robotu ile tüm tıkanmalar kolayca açılabilir.

Bunun yanında Çorum Kanal Görüntüleme kazı gerektirmeyen işlem sonrası parsel bağlantıların açılması için kullanılan robotlar, bağlantıların rehabilite edilen ana kanala tekrar bağlantısını çok kısa sürelerde kolaylıkla sağlayabilmektedir.

Çorum Kanal Görüntüleme ve Kanalizasyon Boru Tamiri

Yeni döşenen hatlarda; Kanalizasyon, İçme suyu, Sulama, Drenaj sistemleri kullanılan her türlü (AÇB, CTP, UPVC, HDPE, Çelik, Duktil Font, Beton, Betonarme) boru hatlarında, eğim, çatlak, birleşim yerlerini kontrol ederiz ve böylece döşenmiş boruların kalite kontrolünü de yapmış oluruz.

Çorum Kanal Görüntüleme

        Çorum Kanal Görüntüleme

Çorum Kanal Görüntüleme birçok sebeple kullanılabilir:

  • Kanalizasyonlarda, imalat kalitesi ve eğim kontrolü için kullanılır,
  • Kanalizasyon borularında, kırık, ezik, çatlak, tıkanıklık, eğim tespit ve kontrolü için kullanılır,
  • Sürekli arıza veren kanal sistemlerinde, arıza nedenini öğrenmek için kullanılır,
  • Su jeti ile temizliği yapılan hatlarda, temizlik işinin kalitesi, önceki-sonraki durum tespiti için kullanılır,
  • İşin bitiminde alınan görüntü ve rapor sayesinde daha sonraki çalışmalarda kolaylık sağlar.

Alınan görüntü ve rapor sayesinde sonuca ulaşmak kısa süreceğinden zaman kazanmak için kullanılır.

Çorum Kanalizasyon Görüntüleme

Boruları açmak için kullanılan yöntemlerden birisi yüksek basınçlı su jetidir. Bu yöntemle molozlar, ağaç kökleri gibi tıkanmaya sebep olan faktörler boru sistemilerinden temizlenir.

Tıkanan borular sizin için sorun olmaya başladıysa, sorun artmadan önce Çorum Kanal Görüntüleme ile temasa geçin. Hizmetlerimiz günde 24 saat hizmetinizdedir.

Dünya genelinde kullanılan teknolojiyle hizmet veren firmamız, robot ve kameralı sistemlerle kanal açma ve kanal görüntüleme hizmeti vermektedir.Bununla birlikte arızalı olan hatlarda son sistem makinalarla arıza giderilmektedir.

 

Çorum Kanal Görüntüleme ile kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının periyodik gözlemlenmesi, varsa arızaların tespiti, eğitim kontrollerin yapılması, kontrolü ve noktasal tespitler için CCTV Kanal görüntüleme ve raporlandırma sistemleri ile son model araçlarımızla hizmet vermekteyiz.

Kanalların son durumunu kontrol etmek amacıyla görüntüleri alınır. Zaman içerisinde kimyasal atıklar nedeniyle, borularda erime ve kütlesel birikintiler oluşmakta, ayrıca kırıklar, çatlaklar, çökmeler ve bunlardan kaynaklanan tıkanıklıklar meydana gelmektedir.

Temizlik sonrasında sorun devam eden yerlerin, arızaları tespit edilmelidir.Artık sokaklar kazılmadan, kanalların mevcut halini görebilmek mümkün. Teknolojinin nimetlerden olan Çorum Kanal Görüntüleme Robotları vasıtasıyla, kanalların mevcut halleri görüntülenebilmektedir.

Önceden temizlenmiş kanallar, içlerine robot yerleştirilmiş, bilgisayar ve elektrik sistemi kurulu olan Çorum Kanal Görüntüleme Araçları ile görüntülenmektedir. Bacadan kanal içerisinde konulan robot araç içerisinde bulunan kontrol panelinden kullanan operatör arıza vb.şeyleri robot ile göstererek, bu görüntüleri bilgisayar yardımıyla kayıt altına alır.