info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Boru Ve Kanal Görüntüleme

Boru Ve Kanal Görüntüleme Firmaları

Boru ve Kanal Görüntüleme işlemleri kurumsal ve profesyonel Kanalizasyon Görüntüleme Firmaları tarafından yapılmalıdır. Türkiye genelinde alt yapı boru ve kanal görüntüleme hizmeti veren çok fazla kurumsal şirket olmadığını iletmek isteriz. 

Kazısız Boru Tamiri işlemini uygulamak, bulunduğunuz bölgeninin zeminini kazmadan boruları değiştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Eski yöntemler nasıldı, zemini kazarak sorunun tespiti yapılırdı ve yıpranmış zarar görmüş kanalizasyon boruları değiştirilirdi. Günümüzde ise; bu  zahmete gerek kalmadan ve maddi olarak da tasarruf etmenizi sağlar, yan i kısaca şunu demek istiyoruz;  zamandan ve paradan tasarruf edersiniz. Temel olarak eski kanalizasyon borunuza yeni bir  boru yerleştiriyoruz gibi düşüne bilirsiniz.  Bu işlem, eski boruyu kazmak ve değiştirmek yerine kullanılır. Kullandığımız ürünler dünyada kullanılan Minova markalı ürünlerdir. Minova Türkiye olarak bu Kanalizasyon Kaplama ürünleri aynı zamanda satışınıda gerçekleştiriyoruz. 

Boru Ve Kanal Görüntüleme

Boru Ve Kanal Görüntüleme

Kazısız Boru Tamiri Mümkün Mü?

Sorunlu boruyu bulmak önce Kanal Görüntüleme robotlarımız sayesinde net görüntüler alıyoruz. Robotların Kanalizasyon boruları içindeki tüm hareketleri kayıt altına alıyoruz. Aldığımız bu kayıtları profesyonel ekibimiz detaylıca inceliyor ve sorunlu boruların tespitini Noktasal olarak yapıyorlar. Tespit yapıldıktan sonra özel yöntemler ile sorunlu borunun içine yeni bir boru yerleştiriyoruz. (İşlem uygulandıktan sonra ortaya çıkan sonuç) Bu sayede Kazısız Boru Tamiri işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Eskiden yapılan yöntemler  günümüzde ilkel kalmaktadır. Eskiden; kanalizasyon hattı onarımı için sorunu nasıl yapmayı seçerseniz seçin, stresli ve pahalı bir süreçti. Geleneksel olarak kanalizasyon hatları, borunun tüm uzunluğunun kazılması, yeni bir boru ile değiştirilmesi ve daha sonra yeni borunun kazı malzemeleri ile tekrar kaplanmasıyla onarıldı. Bu süreç dağınık, emek isteyen yoğun ve pahalı bir yöntemdi. Bununla birlikte, bazı durumlarda hasarlı bir kanalizasyon hattını onarmak için kazısız boru kaplaması kullanmak daha kolay ve daha ucuzdur.

Kanal Görüntüleme sayesinde ve yeni nesil uygulanan yöntemler sayesinde Kazısız Boru Kaplaması, mevcut hasarlı boruyu çıkartmadan yeni bir boru oluşturmak için özel ekipman kullanır. Hasarlı boru tamamen yok edilir ve eski metal borulardan çok daha uzun ömürlü yeni malzemeler kullanılarak yepyeni bir boru ile değiştirilir. 

Kanal Görüntüleme yaparak Kazısız Boru Tamiri yapmanın avantajlarını sıralamak gerekirse;

Boru Ve Kanal Görüntüleme Firmaları

Boru Ve Kanal Görüntüleme Firmaları

Daha Az İşgücü

Kazısız boru kaplaması, eşdeğer onarımlar için önemli ölçüde daha az işçilik gerektirir. Gerekli olan tek personel, ekipmanı teslim etmek ve kontrol etmek için birkaç profesyoneldir. Daha düşük işçilik genellikle maliyet tasarrufu sağlar, ancak daha az görev yapan daha az insana güvenmeniz gerektiğinden süreci daha hızlı ve basit hale getirir. Bu daha düşük işgücü ihtiyacı da tüm süreci önemli ölçüde daha güvenli hale getirir. 

Daha Uygun Ücretler

Onarım koşullarına ve bulunduğunuz yere bağlı olarak, Kazısız Boru Kaplaması, kanal açmadan önemli ölçüde daha ucuz olur. En büyük maliyet ekipmanı sahaya taşımaktır, ancak süreç bir kez başladıktan sonra, onarılacak borunun uzunluğunun toplam maliyet üzerinde çok az etkisi vardır. Bu, boru ne kadar uzun olursa, maliyetlerin o kadar fazla olacağı hendekle doğrudan zıttır. Kanal Görüntüleme sayesinde bu avantajı kullanmış oluruz. 

Daha Sağlam ve  Uzun Ömürlü Kullanım

Kazı yaparak boru tamiri yapmak gereksiz iş yükü getirdiği gibi kullanılan borunun önceki zarar görmüş boru ile aynı olacağından sorunun devam etmesi sonraki zamanlarda tekrar edecekti. Kullandığımız kaliteli ürünler sayesinde ömürlük diyebileceğimiz borular ortaya çıkmaktadır. Isıya, soğuğa, baskıya vs daha dayanıklı borular kullanılmış olur.

Daha Hızlı İş Bitirme

Kanal görüntüleme işlemi uygulandıktan sonra sorunlu boruların tamiri, kazı yaparak tamir edilen işlemlerden çok daha hızlı olarak bitmektedir. Örnek vermek gerekirse; 40 cm ebatında 2 metre uzunluğunda bir borunun kazı yapmadan tamir süresi ortalama 45 dakika ile 60 dakika arasında değişir. Kazı yaparak değiştirme süresi bu zamanın çok çok ötesindedir. 

Kanal Görüntüleme işlerinizde şirketimizden görüş ve fiyat almadan çalışmaya başlamamanızı öneririz. Kanal Görüntüleme Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizi her zaman arayabilirsiniz.