info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Beypazarı Kanal Görüntüleme

Beypazarı küçük bir ilçe olmasına rağmen kışın yaşanan donma sorunlarından dolayı kanalizasyonlar ya tıkanır ya da borularında çatlaklar meydana gelir. Beypazarı Kanal Görüntüleme ile bu tıkanmalar ve hasarlar kolaylıkla tespit edilerek çözümler üretilir.

Beypazarı Kanal Görüntüleme Nedir?

Kanal görüntüleme özel kameralar ve tekerlekli robotlarla kanalizasyonun borularının 360 derece görüntülenerek sorunların çözülmesine verilen isimdir.

Beypazarı Kanal Görüntüleme işlemin ilk adımıdır. Kanal görüntüleme ile sadece sorunlar tespit edilir. Bu sorunlara göre kanal kaplama veya freze denilen çeşitli işlemler uygulanarak tamirat kısmına geçilir.

Kanalizasyon boruları zamanla aşınabilir ve büyük veya küçük çatlaklar oluşabilir. Kazısız ve çevreyi rahatsız etmeden uygulanan kanal kaplama yöntemi ile hızlı şekilde kanalizasyon sistemleri tamir edilebilir. Ankara Noktasal Kanal Kaplama sistemi ile kolay şekilde arızalardan kurtulabilirsiniz.

Ankara Noktasal Kanal Kaplama Hizmeti

Firmamız 35 yılı aşkın süredir kanalizasyon sistemileri üzerine hizmet vermektedir. Ankara Noktasal Kanal Kaplama hizmetini en iyi uygulayan firmalardan biriyiz. Elimizde hazır bulunan robot kameraları ile görüntülemeden elyaf cam kaplama sistemlerine kadar her şeyi ekibimiz kısa sürede gerçekleştirebilmektedir.

 

Beypazarı Kanal Görüntüleme

           Beypazarı Kanal Görüntüleme

Noktasal Kanal Kaplama

Kanal kaplama işlemi iki türlüdür. Komple kanal kaplama ve nokta kanal kaplama olarak ikiye ayrılır.

Komple kanal kaplama sorunun büyük olduğu durumlarda kullanılır. Kanalizasyon borusunun tamamı özel cam elyaf madde ile kaplanır.

Nokta kanal kaplama yöntemi ise kanalizasyon borusunun belirli yerlerinde olan çatlaklar veya deliklerin onarılmasında kullanılır. Sadece sorunlu bölgelerin kaplanmasına nokta veya noktasal kanal kaplama denir.

Beypazarı Kanal Görüntüleme ve Kanal Kaplama

Özellikle arıtma sistemi kullanan atık su hatlarında hatta zemin suyu, yağmur suyu, tuzlu su veya kimyasal girdiği durumlarda arıtma tesisinin yükü planlanandan çok daha üst seviyelere çıkar. En önemlisi yağışlı dönemlerde yeraltı su seviyesinin arttığı veya deniz kenarındaki hatlarda su girişleri arıtma tesisinin daima yüksek performansta çalışmasına sebep olur. Bunun sonucunda tesisin maliyetlerini dolayısı ile işleten idareyi çok zor durumlarla mücadele etmek durumunda bırakır. Bununla birlikte hatta ağaç köklerinin girişleri de hattın tıkanmasına ve kırılmalara, çökmeleri sebep olur.

Bu gibi durumlarda robot kamera (CCTV) kullanılarak boş boru ve kanallar, Sonar ve Lazer Kamera Sistemleri kullanılarak rusubat ve su dolu boru ve kanallar görüntülenebilmekte ve çeşitli tekniklerle boru kalınlığı, kanal çökmesi, çeper esnemesi, vb. bozulmalar üç boyutlu olarak tespit edilmektedir.