info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Batman Kanal Görüntüleme

Batman Kanal Görüntüleme işi bölgesel anlamda zordur. Batman soğuk illerimizden biridir. Kar yağışı ve donma olayları yüzünden kanalizasyon boruları sık sık donmakta ve bu da borulara zarar vermektedir. Batman Kanal Görüntüleme hizmetleri ile kanalizasyon sorunları kolaylıkla tespit edilebilir.

Kanalizasyon borularında genelde donma ve tıkanma sorunları yaşanmaktadır. Bu yüzden kanalizasyonda kötü kokular ve pis su taşmaları meydana gelebilmektedir.  Ağaç ve bitki kökü, boru çıkıntıları, yerinden oynamış contalar, taş, beton, PVC ev bağlantıları vb. tıkanmalara sebep olan malzemeler Batman Kanal Görüntüleme Freze robotu ile temizlenebilir. Bu sistem açık kazı gerektirmeden çok düşük maliyetle tıkanmış kanalların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.

Freze robotu kanalizasyon veya boru hatlarında oluşan tıkanıklık ve daralmalara neden olan malzemeleri dışarıdan herhangi bir müdehaleye gerek kalmaksızın temizler.

Kazı yapılarak (çukur açılarak) eski borunun yenisi ile değiştirilmesi (eski/klasik yöntem) maliyeti düşünülecek olursa ; PVC ALAŞIMLI BORU’nun en az 50 sene kullanım ömrüne sahip olması uzun vadede üstünlüğünü çok açık şekilde ortaya çıkartır.

Özellikle arıtma sistemi kullanan atık su hatlarında hatta zemin suyu, yağmur suyu, tuzlu su veya kimyasal girdiği durumlarda arıtma tesisinin yükü planlanandan çok daha üst seviyelere çıkar.

En önemlisi yağışlı dönemlerde yeraltı su seviyesinin arttığı veya deniz kenarındaki hatlarda su girişleri arıtma tesisinin daima yüksek performansta çalışmasına sebep olur. Batman Kanal Görüntüleme bunun sonucunda tesisin maliyetlerini dolayısı ile işleten idareyi çok zor durumlarla mücadele etmek durumunda bırakır. Bununla birlikte hatta ağaç köklerinin girişleri de hattın tıkanmasına ve kırılmalara, çökmeleri sebep olur.

Kanalizasyon bacalarında çeşitli sorunlar olabilir. Bu bacalar farklı altyapı sistemlerinin tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Kendinden merdivenli ve döner kalıplama ile üretilen çeşitli form ve ölçülerdeki farklı yapılırda sunulmaktadır.

Batman Kanal Görüntüleme ile döner kalıplama teknolojisi sayesinde farklı ölçülerde üretilebilen konik üst parça, gövde ve taban elemanları ile projelerinizin ihtiyaç duyduğu yükseklik için gereken en uygun kombinasyon bulunarak, ekonomik çözüm sunulmasına olanak sağlamaktadır.

Kanal kaplama iki şekilde yapılır:

  • Komple Kaplama
  • Nokta Kaplama

Öncelikle kanalizasyon borusu temizlenir ve robot kameralar ile görüntüleme çalışmaları yapılır. Batman Kanal Görüntüleme Kanalizasyon borularının durumuna göre komple ya da nokta kaplama işlemi yapılır.