info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Bala Kanal Görüntüleme

Kanal görüntüleme son teknolojiye sahip kameraların ve robotların kullanıldığı bir sistemdir. Bu şekilde kanalizasyon boruları 360 derece görüntülenir ve tıkanmaların sebepleri, kanalizasyondaki hasarlar tespit edilir. Bala Kanal Görüntüleme ile en kolay şekilde işler halledilir.

Bala Kanal Görüntüleme Hizmeti

Kanal görüntüleme hizmeti sizler için hem hızlı hem de uygun fiyatlıdır. Bu şekilde hiçbir sorun yaşamadan kanalın tıkanma sebebi, çatlak olup olmadığı tespit edilir.

Kanal Görüntülüme Uygulama Alanları

UYGULAMA ALANI

Bala Kanal Görüntülemenin birçok uygulama alanı mevcuttur:

  • Atıksu Kolektör ve Şebeke hatlarında Görüntüleme ve Freze yapımı
  • Yağmursuyu Kollektör ve Şebeke hatlarında Görüntüleme ve Freze yapımı
  • Drenaj Kanallarında Görüntüleme
  • Kimyasal ve Endüstriyel atıkların taşındığı kanallarda Görüntüleme ve Freze yapımı ile Yağ tabakası temizleme.
  • Düşey hatlarda (Baca, Kuyular) Görüntüleme
  • Tıkanmış kanalların Freze Robotu ile açılması
  • Beton, Ağaç kökü, Metal, PVC v.b. malzemelerin kanal içerisinde Freze Robotu ile kesilerek temizlenmesi
Bala Kanal Görüntüleme

                   Bala Kanal  Görüntüleme

Kanal Kaplama ve Kanal Görüntüleme Nedir?

Kanalizasyonun yan bacalarından suyu tahliye eden kanala bağlı baca üzerine kurulan iskeleden kanal içerisine kaplama malzemesi aktarılır. Aktarılan malzeme hava ile kurutularak kanala yapışması sağlanır. İşlem bittikten sonra freze aracı ile ev bağlantıları açılarak kanal kazıya gerek kalmaksızın rehabilite edilmiş olur.

Bala Kanal Görüntüleme ile Kanalizasyon içerisinde zamanla biriken teresubat (artık), çoğunluğu 30 cm çapında yapılmış olan şehir içi alt yapısında periyodik olarak temizlenmediği taktirde kanalın dolmasına ve dolayısıyla tıkanmasına yol açar.

Kanalizasyonların tıkanması hem kötü koku nedeniyle hem de sağlık problemlerine yol açabileceğinden karşılaşılması istenmez. Ülkemizde de diğer gelişmiş ülkelerde olduğu gibi kanalizasyon problemlerinin üzerinde ciddiyetle durulur.

Kanallardaki pislik, herhangi bir sızıntı durumunda çevreye ve insan sağlığına da çok ciddi zararlar verdiği gibi, kanalın taşması durumunda etrafa yayılacak kötü kokular çok rahatsız edicidir.

Bala Kanal Görüntüleme ve Ankara Kanalizasyon Kanal Kaplama için kaplama iki şekilde yapılır:

  1. Komple Kaplama:

 Kanalizasyon sisteminde bir rögardan diğer rögara kadar kanalın tamamının kaplanmasıdır.

Kaplama Malzemesi olarak LINER (Poliuretan kaplı çok katlı polyester keçe) kullanılmaktadır. Isı ve basınca dayanıklı olan bu malzeme ekonomiktir, 50 yıla varan sağlamlık garantisi vardır.

Bu malzeme basınç kazanı yardımıyla rögardan boru içerisine buhar jeneratöründen gelen yüksek basınçlı hava ile yerleştirilir.

2. Nokta Kaplama:

İki rögar arasında noktasal hasarların olduğu yerlerde uygulanır. İki rögar arasında en fazla 3 adet yapılır. Bala Kanal Görüntüleme kullanılan malzeme Cam Elyaf Tekstildir. Bu malzeme Packer adı verilen kanal içerisinde hareket eden tekerlekli bir balon üzerine reçine emdirilerek sarılır. Hava çubuklarıyla rögardan hasarlı olan yere itilir. Burada hava basıncıyla şişirilir, malzeme hasarlı yüzeye yapışır kür için beklenir. Kanalın sorunlu noktası sağlam bir şekilde tamir edilmiş olur.