info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Aydın Kanal Görüntüleme

Aydın Kanal Görüntüleme için kullanılan robotlar kanal görüntülüme sisteminde kullanılan görüntüleme robotlarının sistemiyle çalışır. Freze aracına bağlanan bir robot, önünde bir kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucu kanalın istenmeyen yerlerini keser ya da parçalar.

Üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile Aydın Kanal Görüntüleme freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı kanal görüntüleme sistemi gibi olup, kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.

Görüntüleme sistemi ile tıkanıklığın yeri ve sebebi tespit edilerek kanal arızasına sebep olabilecek istenmeyen cisimlerin ya da materyallerin özel robotlar ile frezelenmesi gerekir.

Aydın Kanal Görüntüleme ile yeni döşenen hatlarda; Kanalizasyon, İçme suyu, Sulama, Direnaj sistemleri kullanılan her türlü (AÇB ,CTP ,UPVC ,HDPE ,Çelik, Düktil Font , Beton, Betonarme) boru hatlarında, eğim, çatlak, birleşim yerlerini kontrol ederiz ve böylece döşenmiş boruların kalite kontrolünü de yapmış oluruz.

Aydın Kanal Görüntüleme

               Aydın Kanal Görüntüleme

Aydın Kanal Görüntüleme Görüntüleme Neden Kullanılır?

Ankara Kameralı Kanal Görüntüleme birçok sebeple kullanılabilir:

  • Kanalizasyon sistemlerinde, imalat kalitesi ve eğim kontrolü için kullanılır,
  • Eski kanalizasyon hatlarında, kırık, ezik, çatlak, tıkanıklık, eğim tespit ve kontrolü için kullanılır,
  • Sürekli arıza veren kanal sistemlerinde, arıza nedenini öğrenmek için kullanılır,
  • Su jeti ile Aydın Kanal Görüntüleme temizliği yapılan hatlarda, temizlik işinin kalitesi, önceki-sonraki durum tespiti için kullanılır,
  • İşin bitiminde alınan görüntü ve rapor sayesinde daha sonraki çalışmalarda kolaylık sağlar.

Alınan görüntü ve rapor sayesinde sonuca ulaşmak kısa süreceğinden zaman kazanmak için kullanılır.

Aydın Kanal Görüntüleme Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Aydın Kanal Görüntüleme sistemini kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

  • Sistemin güvenlik el kitabı dikkatlice okunmalı.
  • Önce operatörün sonrada robotun güvenliği çok önemlidir.
  • Operatör mutlaka fosforlu yelek giymek ve eldiven takmak zorundadır, aracın etrafına mutlaka dubalar koyulmalıdır.
  • Robot kanala gönderilmeden önce mutlaka hava bastıysak hava azot bastıysak azot basıncını mutlaka kontrol edilmelidir.

Öncelikle kanal görüntüleme işleminde olduğu gibi robotlar kanala indirilir. Kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucunun kanalın istenmeyen yerlerini kesmesi yada parçalaması şeklinde çalışır. Aydın Kanal Görüntüleme Robotların üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile Freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı TV – INSPECTION sistemi gibi olup, kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.