info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Ayaş Kanal Görüntüleme

Ayaş Ankara’nın güzel ilçelerinden biridir. Ankara’nın birçok yerinde olduğu gibi soğuk hava yüzünden kanalizasyon boruları sık sık sorun yaşar. Ayaş Kanal Görüntüleme işlemi ile kanalizasyonda meydana gelebilecek tıkanma ve hasarlar kolayca tespit edilir.

Ayaş Kanal Görüntüleme Nedir?

Ayaş Kanal Görüntüleme son teknolojiye sahip robotlar ve kamera sistemileriyle kanalizasyon borularının 360 derece görüntülenmesine denir. Bu şekilde kanalizasyon borusundaki en ufak çatlaklar bile tespit edilebilir.

Kanalizasyon kaplama işlemleri ile bu tespit edilen çatlak veya hasarlar tamir edilebilir.

Ayaş Kanal Görüntüleme ve Kanalizasyon Kaplama Hizmeti

 

Ayaş Kanal Görüntüleme

                Ayaş Kanal Görüntüleme

Komple Kanalizasyon Kaplama

Kanalizasyon borusu çok eskidiyse ve her yerinde yarıklar çatlaklar varsa boru için komple kaplama yapılması gerekir. En düşük kazı ve en düşük riskle gerçekleştirilen komple kaplama ile tüm borunun içi özel malzemelerle kaplanır.

Nokta Kanalizasyon Kaplama

Kanalizasyon boruları temizlendikten sonra borular kontrol edilirlen sadece belli noktalarda hasar varsa nokta kanalizasyon kaplama yöntemi uygulanır. Ankara Kanalizasyon Kanal Kaplama firmamız her iki yöntemi de uygulamaktadır.

Kanalizasyon Kaplama Aşamaları Nedir?

  1. Kanal kaplama yapılacak olan kanal boruları öncelikle temizlenir.
  2. Temizlik yapıldıktan sonra kanal görüntüleme robotları kanal borularına indirilir ve 360 derece boruların her yeri görüntülenir.
  3. Kanal görüntüleme esnasına tespit edilen yanlış abone rabıt bağlantıları, ağaç kökü, sarkan contalar, betonlaşma vb. gibi engeller kanal freze robotu ile kesilerek hattın ön freze işlemi yapılır.
  4. Malzeme soğuk su yardımıyla iki baca arasına gönderilir. Diğer bacaya soğuk su yardımla gönderilen malzemenin 2 ucu tıpalanarak kapatılır.
  5. Malzemenin içi buharla ısıtılıp ve uygulamaya hazır hale getirilir. Isıtılan malzeme boru ve dirseklerinin tam çapını alır ve yüzeye sıkı sıkı yapışır.
  6. Pvc malzemeye soğuk hava verilip malzeme katılaşır ve son alacağı şekil halinde katılaşır.
  7. En sonda ise başlangıçta 2 baca arasında tespit edilen abone bağlantıları kanal freze robotu ile kesilerek kullanıma hazır halle girilir ve görüntüsü alınarak kontrol hetine izlettirip onay alınır.

Kazısız olarak yapılan tüm bu işlemler hem çok kısa sürede gerçekleştiriliyor hem de çevre bu durumdan kesinlikle rahatsız olmuyor. Kanal kaplama yöntemi su tesisat ve kanalizasyon boruları için de kullanılabilmektedir.