info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Artvin Kanal Görüntüleme

Mevcut bir kanalizasyon ya da rögar su hatlarında yapım, imalat gibi doğal sebepleri ile oluşan çatlak, kırık ya da sızıntılarda mevcut kazı çalışmaları, harfiat ve inşaat işlemleri yapılmadan noktasal olarak yapılan onarım hizmetidir. Artvin Kanal Görüntüleme hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız bünyesindeki uzman personeli ile en ileri teknolojileri kullanarak kanalizasyon hatlarında kazı yapmadan noktasal tamir ve kaplama hizmetleri vermektedir.

Artvin Kanal Görüntüleme Noktasal Kanalizasyon Kaplama Neden Gereklidir?

  • Kanalizasyonda meydana gelebilecek su kaçaklarının engellenmesi.
  • Suyun kolaylıkla akabilmesi.
  • Kanalizasyona giren veya çıkan su sızmaları noktasal olarak tespit edilmesi.

Artvin Kanal Kaplama Nasıl Yapılır?

Öncelikle çatlak ya da sızıntı oluşan hat içerisine kanal görüntüleme robotu gönderilerek arızalı nokta tespiti yapılır. Arıza tespiti sonrasında hat temiz olmalıdır aksi halde öncelik ile hattın temiz hale gelmesi sağlanır. Bu işlemler sonrasında çatlak ya da kırık boyutune göre “Packer Tamir Balonu” hazırlanarak onarım yapılacak noktaya gönderilir. Ortam sıcaklık durumuna göre 1-3 saat arasında çatlak ve kırıklarınızın onarımı tamamlandır.

Artvin Komple Kanalizasyon Kaplama

Artvin Kanal Görüntüleme Kanalizasyon borusu çok eskidiyse ve her yerinde yarıklar çatlaklar varsa boru için komple kaplama yapılması gerekir. En düşük kazı ve en düşük riskle gerçekleştirilen komple kaplama ile tüm borunun içi özel malzemelerle kaplanır.

Nokta Kanalizasyon Kaplama

Kanalizasyon boruları temizlendikten sonra borular kontrol edilirlen sadece belli noktalarda hasar varsa nokta kanalizasyon kaplama yöntemi uygulanır. Artvin Kanal Görüntüleme firmamız her iki yöntemi de uygulamaktadır.

Kanalizasyon Kaplama Aşamaları Nedir?

  1. Kanal kaplama yapılacak olan kanal boruları öncelikle temizlenir.
  2. Temizlik yapıldıktan sonra kanal görüntüleme robotları kanal borularına indirilir ve 360 derece boruların her yeri görüntülenir.
  3. Kanal görüntüleme esnasına tespit edilen yanlış abone rabıt bağlantıları, ağaç kökü, sarkan contalar, betonlaşma vb. gibi engeller kanal freze robotu ile kesilerek hattın ön freze işlemi yapılır.
  4. Malzeme soğuk su yardımıyla iki baca arasına gönderilir. Diğer bacaya soğuk su yardımla gönderilen malzemenin 2 ucu tıpalanarak kapatılır.

Kanalizasyon kaplama çalışması çok kısa sürede gerçekleştirilebilir. Bir iki gün içinde kanalizasyon yeniden kullanıma açık hale gelir. Hem hızlı hem de boruları değiştirmekten daha az maliyetli olan bu yöntem ile kolaylıkla sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Artvin Kanalizasyon Kaplama Avantajları Nelerdir?

Kanalizasyon kaplama tekniğinin en büyük avantajı çevreye zarar vermeden, çevreyi rahatsız etmeden kanalizasyon hatları gerek içme suyu şebekelerinin en ekonomik ve teknolojik şekilde yenilenebilmesidir.