info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Amasya Kanal Görüntüleme

Kanalizasyon hizmetleri veren firmamız yıllardır kanalizasyon sistemileri üzerine hizmet vermektedir. Ankara Noktasal Kanal Kaplama hizmetini en iyi uygulayan firmalardan biriyiz. Elimizde hazır bulunan robot kameraları ile görüntülemeden elyaf cam kaplama sistemlerine kadar her şeyi ekibimiz kısa sürede gerçekleştirebilmektedir.

Kanal kaplama işlemi iki türlüdür. Komple kanal kaplama ve nokta kanal kaplama olarak ikiye ayrılır.

Komple kanal kaplama sorunun büyük olduğu durumlarda kullanılır. Kanalizasyon borusunun tamamı özel cam elyaf madde ile kaplanır.

Nokta kanal kaplama yöntemi ise kanalizasyon borusunun belirli yerlerinde olan çatlaklar veya deliklerin onarılmasında kullanılır. Sadece sorunlu bölgelerin kaplanmasına nokta veya noktasal kanal kaplama denir.

Bazen eskiyen, bozulan kanalizasyon borularının yenilenmesi gerekir. Kanalizasyon borularının tekrar kullanıma hazır hale getirilmesi için kaplama veya döşeme gerekir.

Yeni kaplama tekniği ile doğal yapılara, çevreye zarar vermemelerin elde edilmesine olanak sağlanmıştır. Çevre kirliliğine ve toplumun huzuruna bozmadan bu teknolojiye kazısız teknoloji ile komple kaplama (rehabilitasyon) metodu uygulanabilmektedir.

Daha fazla robot kameralarla görüntülenen kanalların, görüntülerde tespit edilen kırık, çatlak, yıpranma vb. kanal kanalları özel rehabilitasyon hizmetleri sunarak sizelere hem kaliteli, hem uygun fiyatlı hem de hızlı hizmet sunmaktayız.

Amasya Kanal Görüntüleme

                 Amasya Kanal Görüntüleme

Ayaş Kanal Görüntüleme Nedir?

Ayaş Kanal Görüntüleme son teknolojiye sahip robotlar ve kamera sistemleriyle kanalizasyon borularının 360 derece görüntülenmesine denir. Bu şekilde kanalizasyon borusundaki en ufak çatlaklar bile tespit edilebilir.

Kanalizasyon kaplama ve enjeksiyon bacası tamiri işlemleri ile bu tespit edilen çatlak veya hasarlar tamir edilebilir.

Ankara Kanal Freze Robotu

Ağaç ve bitki kökü, boru çıkıntıları, yerinden oynamış contalar, taş, beton, PVC ev bağlantıları vb. tıkanmalara sebep olan malzemeler Ankara Kanal Freze robotu ile temizlenebilir. Bu sistem açık kazı gerektirmeden çok düşük maliyetle tıkanmış kanalların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.

Freze robotu kanalizasyon veya boru hatlarında oluşan tıkanıklık ve daralmalara neden olan malzemeleri dışarıdan herhangi bir müdehaleye gerek kalmaksızın temizler.

Kanal görüntüleme, sistemini kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

  • Sistemin güvenlik el kitabı dikkatlice okunmalı.
  • Önce operatörün sonrada robotun güvenliği çok önemlidir.
  • Operatör mutlaka fosforlu yelek giymek ve eldiven takmak zorundadır, aracın etrafına mutlaka dubalar koyulmalıdır.
  • Robot kanala gönderilmeden önce mutlaka hava bastıysak hava azot bastıysak azot basıncını mutlaka kontrol edilmelidir.