info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Altındağ Kanal Görüntüleme

Firmamız 35 yılı aşkın süredir kanalizasyon ve vidanjör hizmetleri vermektedir. Bu süre içerisinde teknolojiyi sürekli takip ederek deneyimimizle birleştirmeyi de ihmal etmedik. Altındağ Kanal Görüntüleme için her zaman son teknoloji robotları ve kamera sistemlerini kullanmaktayız.

Altındağ Kanal Görüntüleme ve Kanal Kaplama

Kanalizasyon borularının içerisinde su akışını engelleyip tıkanmasına sebep olabilecek fazlalığın kanal içerisinden temizlenmesi gerekir. Özellikle contalar, ağaç kökleri, kanalların içine girmiş PVC ev bağlantıları,
kanal içerisinde zamanla kimyasal reaksiyona uğrayarak sertleşen malzemeler tıkanmalara sebep olabilir.

Altındağ Kanalizasyon Kanal Kaplama işlemi ile kazısız olarak tıkanmalardan, kanal boruları çatlaklarından kurtulabilirsiniz.

Altındağ Kanal Görüntüleme ve Kanal kaplama işlemi yapılmadan Altındağ Kanal Görüntüleme ile tıkanmaların, kanalizasyon borularındaki çatlakların, hasarların yeri tespit edilir.

Tıkanma varsa kimyasallarla açılır. Tıkanma değil de çatlak veya hasar varsa kanalizasyon kanal kaplama yöntemi ile hasarlı yerler tamir edilir.

Ankara Kanalizasyon Kanal Kaplama Nasıl Çalışır ?

Öncelikle kanal görüntüleme işleminde olduğu gibi robotlar kanala indirilir. Kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucunun kanalın istenmeyen yerlerini kesmesi yada parçalaması şeklinde çalışır. Altındağ Kanal Görüntüleme Robotların üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile Freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı TV – INSPECTION sistemi gibi olup, kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.

 

Altındağ Kanal Görüntüleme

          Altındağ Kanal Görüntüleme

Kanal Kaplama Nedir?

Kanalizasyon boruları zamanla eskir ve tahrip olur. Bu da tıkanmaların artmasına veya suların borulardan sızmasına neden olur. Bu kanalların kazıya gerek kalmadan tamir edilmesine kanal kaplama denir.

Bu işlem gelişen teknoloji sayesinde çok kolay bir hal almış, doğal yapılara, çevreye zarar vermemeden gerçekleştirilebilmesi mümkün hale gelmiştir. Çevre kirliliğine ve toplumun huzurunu bozmadan gerçekleştirilen bu yönteme kazısız teknoloji ile komple kaplama (rehabilitasyon) yöntemi adını veriyoruz. Altındağ Kanal Görüntüleme Özel robot kameralarla görüntüsü alınmış olan kanalların, görüntülerinde tespit edilen kırık, çatlak, yıpranma vb. durumlarda kanallar özel tesislerde hazırlanan malzemelerle komple rehabilitasyonu yapılmaktadır.

Kaplama hangi durumda yapılır? 

Öncelikle kanalizasyon boruları özel görüntüleme cihazları ile görüntülenir. Tespit edilen çatlak ya da yırtıklar kaplama yöntemiyle tamir edilir.