info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Adıyaman Kanal Görüntüleme

Adıyaman’da kışları donma olayları çok yaşandığından kanalizasyon boruları çok sık hasar görebilmektedir. Bu da çevredeki insanları olumsuz olarak etkilemekte hatta sağlıklarını bile bozabilmektedir. Bu yüzden kanalizasyon sistemlerinin her zaman açık ve tam çalışır durumda olması gerekir.

Kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanmaların yerinin ve nedeninin doğru olarak tespit edilmesi gerekir. Bu da son teknolojiyi kullanarak yani kanal görüntüleme cihazlarıyla mümkün olur.

Kanal kaplama son yıllarda kullanılmaya başlanan tekniklerden biridir. Özel cam elyafların kaplama malzemesi olarak kullanıldığı sistemde öncelikle kameralı robotlar kullanılır.

Kameralı robotlar kanalizasyon borularına indirilerek borunun her yeri görüntülenir. En ufak çatlaklar bile bu yöntemle tespit edilebilir. Kanalın tüm problemleri tespit edildikten sonra özel tekniklerle kanalın için özel cam elyaf karışım ile kaplanır. Borunun içi yeni gibi olur. Bu şekilde su kaçırma veya tıkanma gibi problemler yaşanmaz. Kaplama yöntemi 50 yıla kadar sağlam kalabilir.

Adıyaman Kanal Görüntüleme ve Kanalizasyon Kanal Kaplama Ne Kadar Sürer?

Kanalizasyon kaplama çalışması çok kısa sürede gerçekleştirilebilir. Bir iki gün içinde kanalizasyon yeniden kullanıma açık hale gelir. Hem hızlı hem de boruları değiştirmekten daha az maliyetli olan bu yöntem ile kolaylıkla sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Freze robotu kanalizasyon veya boru hatlarında oluşan tıkanıklık ve daralmalara neden olan malzemeleri dışarıdan herhangi bir müdehaleye gerek kalmaksızın temizler.

Adıyaman Kanal Freze Nasıl Yapılır?

Freze için kullanılan robotlar kanal görüntülüme sisteminde kullanılan görüntüleme robotlarının sistemiyle çalışır. Freze aracına bağlanan bir robot, önünde bir kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucu kanalın istenmeyen yerlerini keser ya da parçalar.

Üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı kanal görüntüleme sistemi gibi olup, kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.

Görüntüleme sistemi ile tıkanıklığın yeri ve sebebi tespit edilerek kanal arızasına sebep olabilecek istenmeyen cisimlerin ya da materyallerin özel robotlar ile frezelenmesi gerekir.

Tıkanmaların sebebi şunlardır:

  • Yanlış bağlantılar
  • Betonlaşmalar
  • Ağaç ve bitki kökleri
  • Boru yırtıkları
  • Contalar
  • Manşonlar
  • Boru çapındaki olumsuzluklar