info@kanalgoruntuleme.com.tr (0312) 213 27 05 0537 222 48 38 0532 692 36 38

Adana Kanal Görüntüleme

Adana Akdeniz iklimine sahip olduğu için çok yağmur alan şehirlerimizden biridir. Kanalizasyon giderleri yağmurla birlikte gelen yapraklar, çöpler, ağaç kökleri gibi sebeplerle tıkanabilir. Adana Kanal Görüntüleme hizmeti ile tıkanmanın sebepleri hemen belirlenir.

Adana Kanal Görüntüleme ve Kanal Kaplama Hizmeti

Firmamız 35 yılı aşkın süredir kanalizasyon ve vidanjör hizmetleri vermektedir. Bu süre içerisinde teknolojiyi sürekli takip ederek deneyimimizle birleştirmeyi de ihmal etmedik. Adana Kanal Görüntüleme için her zaman son teknoloji robotları ve kamera sistemlerini kullanmaktayız. tüm Türkiye’ye hizmet veren profesyonel ve kurumsal bir firmayız.

Öncelikle kanal görüntüleme işleminde olduğu gibi robotlar kanala indirilir. Kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucunun kanalın istenmeyen yerlerini kesmesi yada parçalaması şeklinde çalışır. Adana Kanal Görüntüleme Robotların üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile Freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı TV – INSPECTION sistemi gibi olup, kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.

Özellikle arıtma sistemi kullanan atık su hatlarında hatta zemin suyu, yağmur suyu, tuzlu su veya kimyasal girdiği durumlarda arıtma tesisinin yükü planlanandan çok daha üst seviyelere çıkar. En önemlisi yağışlı dönemlerde yeraltı su seviyesinin arttığı veya deniz kenarındaki hatlarda su girişleri arıtma tesisinin daima yüksek performansta çalışmasına sebep olur. Bunun sonucunda tesisin maliyetlerini dolayısı ile işleten idareyi çok zor durumlarla mücadele etmek durumunda bırakır. Bununla birlikte hatta ağaç köklerinin girişleri de hattın tıkanmasına ve kırılmalara, çökmeleri sebep olur.

Aadana Kanal Kaplama Hizmeti Neden Gereklidir?

Kanal kaplama hizmetleri kanalizasyon borularında kırık veya çatlak olduğu zamanlarda gereklidir. Kanalizasyon borularından sızan pis sular toprağa karışır. Bu da çevrede yaşayan insanların sağlıklarını olumsuz yönde etkiler. Ayrıca kanalizasyon borularında oluşan küçük bir çatlak zamanla büyür ve ileride tamiratı mümkün olmayan sorunlara dönüşebilir.

Bu yüzden kanalizasyondaki sorunlar büyümeden kanal kaplama hizmetleri verilmelidir.

Kanalizasyondaki sorunlar kesin olarak tespit edilemezse sorunun çözülmesi de uzayacaktı. Bu yüzden kanal görüntüleme yöntemi kullanılmalı.

Kameralı robotlar kanalizasyon borularına indirilerek borunun her yeri görüntülenir. En ufak çatlaklar bile bu yöntemle tespit edilebilir. Kanalın tüm problemleri tespit edildikten sonra özel tekniklerle kanalın için özel cam elyaf karışım ile kaplanır. Borunun içi yeni gibi olur. Bu şekilde su kaçırma veya tıkanma gibi problemler yaşanmaz. Kaplama yöntemi 50 yıla kadar sağlam kalabilir.